Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Létezik olyan, hogy szuvasan...

Létezik olyan, hogy szuvasan bújik ki a baba foga?? 🥺

Figyelt kérdés
14 hónapos, soha nem evett még semmi cukrosat de rengeteg gyümölcsöt eszik. Reggel este mosom neki amennyire engedi. Néhány hete bújt ki az első őrlőfoga. Nem engedi rendesen megnézni de úgy látom mintha barna lenne, ezt eddig nem vettem észre. Teljesen kivagyok. Van ilyen? Mit csináljak vele?
2023. máj. 30. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem szedett valamilyen antibiotikumot? Attól előfordulhat úgy tudom..
2023. máj. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, de nálunk van olyan hogy megtapad rajta amit eszik, és ezért olyan színe van hirtelen ránézésre, mintha szuvas lenne :)
2023. máj. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Igen, a fogak szuvasan bújhatnak ki, ami azt jelenti, hogy a fogzománcon már kialakult a szuvasodás. Ez általában akkor fordul elő, ha a baba fogai hosszú ideig érintkeznek cukros italokkal vagy ételekkel. Fontos a megfelelő szájhigiénia és az egészséges étrend a fogszuvasodás megelőzésére.
2023. máj. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Rengeteg gyümölcs = cukor és savak.
2023. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem szedett antibiotikumot még soha, és Isten bizony óvom minden cukros dologtól plusz mosom is a fogát. Remélem csak valami megtapadt rajta tényleg. Persze ma pont nem engedte alaposan megmosni. 😅
2023. máj. 30. 22:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod, hogy nem csak az édességekben van cukor, hanem a gyümölcsökben is...?
2023. máj. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom, pont ettől tartok. De a gyümölcscukor azért nem ugyanaz mintha csokit enne. Ez a rengeteg is talán kicsit túlzás, nem tudom mi számít soknak. Nem eszik minden nap gyümölcsöt kb heti 3x 4x de ha mondjuk áfonyát, málnát vagy bármi bogyósgyümölcsöt teszek elé abból elég nagy mennyiséget megeszik.
2023. máj. 30. 22:59
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Kétlem, hogy több gyümölcsöt eszik, mint egy felnőtt, én meg még olyan felnőttet nem láttam, akinek pusztán gyümölcstől 14 hónap alatt szuvas lett volna a foga. Szerintem ezt benézted. Valami más lehet az, mondjuk egy málna mag vagy áfonya.
2023. máj. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hál’ Istennek csak rá volt valami ragadva. 😃
2023. jún. 1. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!