Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Éjjelente valamikor 5-10...

Éjjelente valamikor 5-10 percenként sír a baba. Fogzástól lehet? Az arcát (orr és száj környéke) dörzsöli két kézzel. Fáj neki?

Figyelt kérdés
Mostanában párszor elő jön hogy nem alszunk éjjel. 100% anyatejes volt már elkezdődött a hozzátáplálás de elég sokat cicizik. Köztünk alszik ( szuper mamika kimeljenek) máshogy nem is bírnám 5 vagy 10 percenként keresi a cicit ha nem kap sír . Két kézzel dörzsöli az arcát száját. Másnak is volt ilyen ? A foga lesz ? Mindenre gondoltam már mert a fogát már 3 hónaposan mondták hogy jön 🤔🤭 eddig semmi. Most 8 hónapos.

2023. szept. 28. 01:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg igen. Én lányom ugyanilyrn ilyenkor. Kitartást!
2023. szept. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Már most adtam neki fájdalom csillapítót. Semmi más nem jó az meg hogy egész éjjel cicizzen ááá, tényleg bármit megteszek de ugyebár pihennem nekem is kell. Remélem így tudunk is. Nálunk az első fogacskat várnánk de nem tudom mikor jön. Nálatok mennyi idő alatt jött ki. Vörös az egész inye alul felül is be van duzzadva de azt nem is engedi megnézni.
2023. szept. 28. 01:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szombaton lett 8 hónapos a fiam. Hónapok óta ömlik a nyála, rágcsál megállás nélkül, dörzsöli a fülét stb.

Vasárnap aztán sikerült belesnem a szájába, volt egy kis véraláfutás szerű valami az ínyén, olvastam korábban, hogy van akinél jelentkezik áttörés előtt, és onnantól már tényleg csak napok kérdése.. Tegnap pedig végre kibújt az első kis fogacskájának a hegye. Örültem, mint majom a farkának. Most még fájlalja kicsit, de már korántsem annyira szenvedős a dolog, mint eddig.

Úgyhogy kitartást, és szorítok, hogy nektek is kibújjon mostmár!

2023. szept. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet fogzás, de azért is dörzsölheti, mert álmos, de nem tud aludni. (Az én kislányom akkor is az orrát dörzsöli.)

Az éhséget, pocakfájást kizártátok? Csak komfort cicizik?

Ha fog, akkor kenegesd valami géllel, ha nagyon rossz az éjszaka, akkor pedig fájdalomcsillapító. Minden gyerek más, nálunk 6 hónaposan jelent meg az első fog. Most 16 hónapos és azóta meg sem álltak. Áttörés előtt szokott lenni néhány nem alvós, matricázós éjszaka, ilyenkor minden reggel csekkolom, hogy van-e már hegye a várt fognak és ha van, akkor nyugtázom, hogy "fuhhh ott a fény az alagút végén". :D

2023. szept. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!