Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Baj ha nem eszik tápszert?

Baj ha nem eszik tápszert?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos. 2 hónapos kora óta elég rossz evő. Most viszont, hogy jön a foga abszolút nem hajlandó cumisüvegből enni (az érdekes viszont az, hogy a vizet pedig minden mennyiségben), így sajnos a tápszer kimarad, csak a kanalas dolgok jönnek számításba. A tápszert próbáltam pohárból, úgy nem kell, kanalas ételeknél egyébként is csak a nagyon pépeset szereti a hígat kiköpi, így kanállal sem eszi meg, és főzelékbe sem keverhetem, mert akkor az úgy híg és az sem kell. Reggel este Sinemilt eszik, végülis ez is gyógytápszer, de hát mégsem ugyanaz. Délben főzelék, délután jó esetben egy gyümölcs és ennyi egy napi étkezése. Éjszaka eddig evett 100 ml tápszert félálomban, de most már úgy sem kell. Ma próbáltam reggel a milumil 7 gabonás pépet, mivel ezt tápszerrel kell készíteni, de nem is ízlett neki és azt a néhány kanalat is kibukta.

2013. febr. 15. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Fejlődik szépen? Mert akkor nem baj, a vitaminok a sinemilben is ott vannak.
2013. febr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A fejlődéssel nincs semmi gond. Csak a gyerekorvos mondja, hogy úgy próbáljam kialakítani az étkezést, hogy két tápszer, két főzelék és még két valami, de nem érti meg, hogy egyrészt a rossz evés miatt ennyit én nem tudok egy napba sűríteni, most pedig a tápszer is kimarad.

Köszönöm!

2013. febr. 15. 11:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Fiamnak is volt egy időszaka, ha jól emlékszem neki is a foga jött, nem fogadta el ő sem. 2 hétig volt tápi nélkül, túlélte :)

Kijött a foga, és újból elfogadta.

2013. febr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, enyém is kevés tápszert eszik, 7 hós. Sinlacot keverek a főzelékeibe. A gyerekdoki azt mondta, hogy a Sinlac (Sinemil is) TEJES étkezésnek számít, függetlenül attól, hogy nem tehéntejből készült.Az enyém még megissza éjjel a tápszert, így a Sinlacos főzelékekkel (ami napi 3x van) megvan az 500 ml tejalap. Szerintem ha reggel-este megissza a Sinemilt, akkor minden rendben. Azt is mondta a doki, ha nagyon nem akarja enni, akkor a 400 ml tejalap is elfogadható.
2013. febr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!