Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Későn jött fogacskák okoztak...

Későn jött fogacskák okoztak a későbbiekben bármilyen jellegű problémát?

Figyelt kérdés
pl evésnél a túl késõi darabos ételek bevezetese vagy ilyesmi? 1 evesemnek még nincs foga..
2015. jún. 28. 07:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindhárom gyerekemnek későn jöttek a fogai (11-12 hónapos korukban az első), a darabos ételeket ennek ellenére bevezettem. A legkisebb például 9-10 hónapos kora körül már nem volt hajlandó megenni a pépet, csak a darabosat. Az ínyük nekik nagyon kemény, azzal is képesek megbirkózni a darabos ételekkel (meg olyan baba is van, akinek van foga, mégsem boldogul vele). De ha csak később tudod bevezetni a darabosat, abból sem lesz később semmi hátránya.
2015. jún. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Az a jó, minél később kezd el nőni a foga, mert annál kevesebbet változik az állkapcsa mérete a fogakkal együtt. Hozzátáplálás témában egyetértek az első válaszolóval, olyan éles az ínyük, hogy a fiam pl. egészben ette az almát 7 hónaposan. Neki is későn jöttek a fogai, és a húst leszámítva mindent kapott darabokban. Húst is adhatsz, főtt húst, ha szétszeded szálakra.
2015. jún. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

próbáltam neki mindent adni, de kitolja a nyelvével...úgy gondolom, ha lenne foga, akkor nem tolná ki..de lehet hogy ezt rosszul gondolom? mindenesetre próbálkozom..

én egyébként úgy hallottam, hogy azért baj ha későn jön a foga, mert akkor sokkal jobban fáj neki..ez igaz?

2015. jún. 28. 09:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Pont tegnap hallottam én is ugyanezt, kérdező. Az enyém nyolc hónapos, jele sincs fogaknak. Egy néni mondta, hogy nagyon nagyon meg fog szenvedni vele. Nem tudom, van-e alapja, laikus vagyok, de szerintem semmi köze egyiknek a másikhoz.
2015. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hallottam már én is sokfélét, de jön, amikor jönni akar.

Az én gyerkőcömnek 9 hónapos korára volt már 8 foga (amikor nem 1 jött, le is betegedett) és nem okozott gondot neki a darabos étel (az első banánt is csak villával összenyomkodva kapta). Egyik barátnőm babája 7 hónapos korától csak darabosan hajlandó megenni a főzelékféléket, pedig akkor még 1 foga sem volt. Másik ismerősnél elmúlt 1 éves a gyerek és van 3-4 foga, mégis öklendezik a darabostól.

Attól, hogy nincs foga, simán kóstoltatnám vele a darabos ételeket.

2015. jún. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Barátnőm kisfiának 1 hónaposan bújt ki kapásból 4 és hangja se volt, nekünk 8 hónaposan és még most is szenvedünk.Szóval hülyeség hogy ha később jön szenved ez alkati kérdés és hogy milyen vastag az ínye , mennyit rágcsál.

Rágni attól tudnak puha dolgokat sőt kell is.2 kisőrlő van kint de simán eszi a kis darabos főtt husit is.Add neki a puha darabos zöldséget, gyümölcsöt ezzel is segíted a fogak kibújását.

2015. jún. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*13 hónapos akart lenni
2015. jún. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!