Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » A nappali alvás csökkenése...

A nappali alvás csökkenése lehet a fogzás tünete?

Figyelt kérdés
Kisfiam eddig nappal aludt legalább 1x hosszabb ideig,de pár napja csak kb. 4x fél órát. (percre pontosan fél órát). 3 hónapos.
2016. márc. 19. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:

3 hónapos korában a babám nappali alvása egyik napról a másikra változott. Ekkor 4 x 40 percet aludt, előtte 4 x 1,5-3 órát. Persze én is gondoltam mindenre, főleg fogzásra mert voltak arra utaló "jelek", de ahogy olvastam itt a 3 hónap körüli babák alvási szokásairól nem számít kevésnek, inkább átlagosnak.

Foga most jön már talán ki (de még mindig csak talán), 6 hónapos múlt.

2016. márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nálunk is egyik napról a másikra lett így,ezért furcsa. Én is azért gondoltam fogzásra,mert kb.napi 5x öltöztetem át a nyála miatt,meg ugye az ökle állandóan a szájában van,ha könyékig be bírná tolni,szerintem ki se venné. :) plusz: Felsír álmában sokszor..meg ébren is elég nyűgös..de az lehet attól,hogy álmos is..csak találgatok. (1. Baba)..
2016. márc. 19. 21:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is csak találgattam, szerintem természetes, hogy (főleg) első babánál az ember lánya meglepődik, amikor valami nem úgy megy, mint addig.

Egyébként pár babának már jön ilyenkor a foga, genetika mikor fogzik, ha neked vagy apukának korán jött, akkor lehet neki is.

A fogzás meg hosszú folyamat, akárhányszor fogzásra gondoltam láttam változást az ínyén, 3 hónaposan pl nagyon mélyen elkezdett látszani a fog előtte "üres" volt az ínye, 4,5 hónaposan elől ki volt fehéredve és szélesebb lett az ínye, a nyálfolyás is változó, ilyenkor nagyon folyik neki (bár az semmi volt a mostanihoz képest) de abba szokott maradni. Szóval valószínűleg elkezdődhetett nála a fogzás de ez nem feltétlen jelenti azt, hogy most ki is fog bújni.

2016. márc. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!