Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Ez mitől lehet? Jön a foga?...

Ez mitől lehet? Jön a foga? Nem korai még?

Figyelt kérdés
7 hetes kisfiam mostanában elég sokat nyújtogatja a nyelvét, szájába veszi az öklét és nyáladzik is. Meg kicsit nyűgösebb, de nem vészes mert amugy nagyon jó baba. Ez mitől lehet? Talán jön a foga? Nem korai ez 7 hetesen?
2016. dec. 8. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Mozgolódhatnak a gyökerek már ilyenkor is, ez nem azt jelenti, hogy már most át is fig törni. Az ilyenkor még nagyon nagyon ritka, igaz nem lehetetlen.

Ilyenkor van egy növekedési ugrás is. Az én kisfiam akkor is tömte az öklét a szájába, ha éhes volt. Ezt ki tudod zárni?

2016. dec. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nemhinném hogy éhes lenne mert van hogy szoptatás után is ugyanugy szájába van a kis kezecskéje. De lehet hogy tényleg ez a növekedési ugrás. A fogzás még tényleg korai lenne, bár mondta egy ismerősőm hogy neki a 8 hetes kislányának meg jön a foga :)
2016. dec. 8. 20:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, a fogcsírák növekedése megkezdődött, ezt érzik is és nyáladzanak. De nem fog még áttörni, az még lehet pár hónap.


Szóval lehet a foga miatt simán, de ez nem jelenti a klasszikus értelemben vett fogzást. Szerintem olyan 5 hónapos kora körül számíthatsz rá, hogy megjelenik egy fogacska.


A fiam is 2 hónapos kora óta nyáladzik, és most 5 és fél hónaposan kezdett látszani az alsó fogacska hegye.

2016. dec. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, egyébként én 2,5 hónapos korában láttam fogzásra utaló jeleket és 6 hónaposan tört át az első 2 foga. De nem volt folyamatos addig se, hol folyt a nyála hol nem. Alvással 5 hós koráig nem volt gond.
2016. dec. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. dec. 8. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!