Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tapasztalataitok szerint jár...

Kroosx90x kérdése:

Tapasztalataitok szerint jár vajon a gyed apakent?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Tavaly májusi Angliából való hazakoltozes után 2018.06.25.en munkába álltam itthon. A párom szeptemberben teherbe esett és 2019.03.30.an megszulte a kisfiunk. Mivel ő nem jogosult gyedre amihez ugye 2 even belül 365 nap jogviszony szükséges így én szeretném igénybe venni. Na most ha kiszamoljuk ez 9 hónapos magyarországi jogviszony viszont előtte 6 évig Angliában dolgoztam. Kérdésem hogy beleszamit e a külföldi jogviszony is és igénybeveheto e számomra apakent a gyed? 1x voltam bent Eü pénztárban és azt mondták igen, nem kell folyamatos munkahely. Másodszor pedig már azt mondták folyamatosnak kell lennie a 365 napnak. Na most melyik az igaz? Előre is köszönöm.

2019. aug. 21. 13:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést nyáron esett teherbe szeptemberben már 3 hónapos volt csak a 120 nap forgott a fejemben mikor írtam a kérdést. A lényeg ugyanaz
2019. aug. 21. 13:19
 2/7 anonim ***** válasza:
Mivel a gyedet a munkahely intézi, legegyszerűbb ha az ottani munkaügyessel konzultálsz. Ő tudni fogja jogosult vagy e rá, vagy sem.
2019. aug. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem számít a külföldi jogviszony. Neked pedig, ha jól számolom, nem lesz meg az egy év jogviszony május és április között.
2019. aug. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2019. aug. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

De, beleszámít a külföldi jogviszony, csak kell lennie utána itthoni jogviszonynak. És ez neked megvan.

Tehát jogosult vagy.

2019. aug. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
De számít!!! Talán S041-es nyomtatványt kell hozzá a HMRC-től kérni. Már nem emlékszem, de facebookon (ITT-HUN) van egy klassz csoport, ott minden tennivaló, dokumentum fent van.
2019. aug. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszotokat. Utsolo két valaszolonak írtam azért privátban is ha nem problema
2019. aug. 21. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!