Hogy ja4unk a leg jobban anyagilag?

Figyelt kérdés
Tehat van egy 1,5 eves kicsi fiam vele vagyok gyeden . Uton van a kisteso..nem tudok visszamenni dolgozni mert nem tudom hova tenni a nagyobbat es az elozo terhessegem is pokol volt a koran keles miatt hanyinger roszul létek. Tehat szeretnek vele itthol maradni. De nem tudom hogy ha ithol maradok táppénzen akkor a gyedem megmarad meg ameddig jar??a gyed lejárta utan mi lesza a szabadsagokkal??ugye nem rúghatnak ki. Bocsi a sok kérdésért.
2019. aug. 30. 08:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyed és táppénz mehet együtt, csak 1 napra meg kell szakítanod a fizu nélküli szabidat, hogy ki tudjanak írni táppénzre. Mivel terhes vagy, nem rúghatnak ki, a fizu nélküli szabi pedig egyébként is védettséget ad. Miután mindkét gyermekekre lejárnak a juttatások és vissza akarsz menni dolgozni, akkor fogják kiadni a szabikat. Előbb is kiveheted, de felesleges, mert akkor szükség lehet rá az oviba/bölcsibe szoktatáshoz.
2019. aug. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez igy nagyon jo lenne ... remelem hogy a munkahelyem is igy tudja. Es korrekt lesz... es adókedvezményt tudok igenybe venni igy is??eddig igenybe vettem.
2019. aug. 30. 08:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, az adókedvezmény is maradhat.
2019. aug. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Arra azért ne vegyél mérget, hogy egy ilyen manőver után vissza is vesz a céged majd. Mert a táppénz egy részét nekik kell fizetni, magyarán dobálják ki miattad a pénzt az ablakon.


Jogilag megteheted, nyilván. Nem rúghat ki, ahogy korábban írták.

2019. aug. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Itthon. Nem ithol.
2019. aug. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
35 eves vagyok szeretnek kisteso a nagynak. Nem szeretnek varni mar es visszamenni ujra evekig.. egyébbként allami ceg es korrektek nagyon.nem gondolnam hogy baj lesz de majd latjuk..
2019. aug. 30. 09:35
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem kistesót szülsz, hanem gyereket.


És tanulj meg írni, ha már évekig otthon vagy.

2019. aug. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolso te meg tanuld meg a türelmet szeretete bekességet....telefonról írok ...van hogy mellé megy ....istenem par eve ez az oldal normalis volt ha valaki kérdezett valamit valaszt kapott nem kritikat mindnen kéretlen dologra ..nem ertem mi bajotok??koszonom a normalis valaszokat .azt hiszem torlom magam.
2019. aug. 30. 11:06
 9/10 anonim ***** válasza:

A türelem, szeretet és békesség mellett dolgozni is kellene, nem azt lesni hogy "hogyan jönnék ki jobban anélkül hogy dolgoznék".

És ez az oldal pár éve is ilyen volt, ha fáj az igazság meg nem bírod a kritikát, ne nézegesd.

Béke veled...

2019. szept. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Es azt is elmondod hogy hova tegyek egy 2 eves gyereket amig dolgozok???tobb eves munkaviszony van mögöttem nem 1 ev munka utan szaladtam szulni,akire esteleg ezek a dolgok illenek....mindegy ...
2019. szept. 5. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!