Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET

A kérdés

Van köztünk olyan, aki a 12. hét betöltése után adókedvezményt igényelt?

A könyvelőnk tud róla, a férjem kollégája (mentős) is igényelte, viszont a háziorvos nem is hallott ilyenről! 🤔

szept. 11. 20:33  Privát üzenet  

A válaszok
Betöltött 91. napról kell a nőgyógyásztól igazolást kérni az adókedvezményhez :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont szept. 11. 20:35 Privát üzenet

A háziorvosnak ehhez semmi köze.

Mondjuk nyilván barlangban él, hogy sosem hallott róla, de ez mindegy, nem ez a dolga.

Nődokitól kell 90napos igazolás.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont szept. 11. 20:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Oh, köszönöm szépen! Elég érdekesen nézett rám a háziorvos nem vitás. Gondoltam hogy ezek után a nőgyógyásztól fogom megkérdezni, de oda csak 30-án megyek!

Köszönöm mégegyszer 😊

# 3/8Időpont szept. 11. 20:40 Privát üzenet

Szia

Tudod igényelni az igazolás nélkül is.

Nálunk a férjem vette igénybe és kB 2 hónap múlva adott igazolás a dokim, mert mindig elfelejtettem :D

Elvileg csak ellenorzeskor kell be mutatni a NAv-nak ha valaki kimenne hozzád...

A válaszíró 44%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont szept. 11. 21:37 Privát üzenet

Igen amúgy tudod igényelni

Már a te felelősséged hogy őrizd. A munkáltató nem fogja

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont szept. 11. 22:20 Privát üzenet

91 nap után jár ( ez 13. Hét)

Orvosod, aki a terhesgondozásért felel, ad papírt

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont szept. 11. 22:40 Privát üzenet

A papír nem feltétele amúgy

De sem nálam sem a férjemnél nem intézte a hr nélküle

Ugolsó

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont szept. 12. 07:10 Privát üzenet
Tavaly még nálunk sem, de dicső GDPR miatt nem kontárkodhatnak orvosi papirokba. És ha jogtalanul igényled a te felelősséged nem a munkáltatoé, innentől nekik kvázi mindegy. Persze lehet hogy meg nem mindenki GDPR-ozik akoranlendulettel 😃

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont szept. 13. 19:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Adókedvezményt hogyan kell elintezni ha éves visszafizetést szeretnék?
Mennyi táppénz jár 150000ft ra? Plusz 1 gyerek adókedvezményt is bele számítják?
Kislányomra kapom a gyedet 140000ft ha leadom a 91napon és már 2re érvényesítem az adókedvezményt akkor ez az összeg megváltozik ugye?
Ha a kislányomra kapom a gyedet és én veszem igénybe az adókedvezményt, most várandós vagyok,91 napon beadom mostmár a 2gyermekre akkor a gyedem összege több lesz?
A GYED alatt lehet érvényesíteni a családi adókedvezményt?
Vissza tudom igényelni a családi adókedvezményt, miután csak két hónappal később - 13. hét betöltése után két hónappal később-vettük igénybe a magzat után?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a GYÁS, GYES, GYED, GYET rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!