Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Két gyerek után is kapok...

Két gyerek után is kapok egyszerre gyedet es csedet?

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiunk, éstervezünk kistesót. Az érdekelne, hogyha pl. júniusban megszületne a tesó, de kisfiunk csak szeptemberben lesz 2 éves, akkor kapom a tesó után a csedet ugye és attól még ugyanúgy kapom kiafiam után is még arra a 3 hónapra a gyedet is? Párom szerint kettőt nem kaphatok egyszerre. Pedig még kisfiam után is járna meg a tesó után is a csed. Bocsánat, ha kicsit kuszán fogalmaztam. De remelém érthető :)
2019. szept. 24. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kaphatod egyszerre, én is így kapom meg. Gyed a nagy után, CSED az ikrek után
2019. szept. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, minden gyerek után jár az aktuális ellátás.
2019. szept. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor én gondoltam jól, végülis ami jár az jár. Köszönöm a válaszokat :)
2019. szept. 25. 13:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen. Pár ève mèg a parodnak lett volna igaza, de kb. 5 ève, a "gyed extra" keretein belül vezettèk ezt be, hogy párhuzamosan is járnak a gyerekek utáni ellátások.
2019. szept. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gyed extra? Az más mint a sima gyed? Külön meg kell igénylem újra, hogyha a gyed lejárta előtte jön a tesó?
2019. okt. 7. 05:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem. A gyed extra egy gyűjtőfogalom. Több dolog, változtatás együttes megnevezèse. Bele tartozik pl. A diplomás gyed is, meg hogy lehet gyed mellett dolgozni, ès többek között az is, hogy minden gyermek után jár az ellátás párhuzamosan is.

Attól az mèg sima gyed. Nem kell tenned semmit, csak ugyanúgy igènyelni az ellátást.

2019. okt. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a felvilágosítást. Sajnos itt ahol lakom, a kormányanlakban semmit sem tudnak.
2019. okt. 7. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!