Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » ! Ausztriából mentem gyesre,...

! Ausztriából mentem gyesre, ikrekkel, férjem itthon dolgozik,21 hósak voltak mikor visszamentem dolgozni, magyar gyest lemondtam, mert azt mondták vissza kell fizetni az osztrákoknak. Most az osztrákok kérik amit fel sem vettem, valaki járt már így?

Figyelt kérdés
Pont azért mondtam le a magyar gyest, mert a kormányablakban azt mondták, hogy visszafizettetik az osztrákok.. azt nem mondták, hogy akkor is ha nem veszem fel!! Ez számomra felhàborító!!! Valakinek ismerős a helyzet? Mit kéne tennem?
2019. okt. 26. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Máktól igazolás, hogy nem vetted fel...
2019. okt. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy a Mák erre a célra nem ad igazolást. Ausztria felé már leigazolták, csak sajnos az is benne van, hogy meddig vehettem volna fel. Az osztrákok meg azt mondják, ha nem vettem fel de járt volna az az én problémám... szóval nagyon gáz, anno senki egy normális felvilágosítást nem adott, fogalmuk sem volt... nincs összehangolva a két ország közt az ellátás és ennek most mi isszuk meg a levét...
2019. okt. 27. 06:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, írtam neked privát üzenetet!
2019. nov. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk így volt: én Ausztriában, férj Magyarországon dolgozik

Szülés után magyar csp és gyes igénylése, utána osztrák csp és gyes igénylése. Miután meglett a magyaroktól minden papír, az osztrákok lekérték az e411es nyomtatványt (ez 7 hónap volt) amiben le volt igazolva, hogy Magyarországon mit és mennyit kapok. Ezután ezt az összeget levonták az osztrák csp és gyesből, és a felhalmozódott összeget(különbözetet) megkaptam egyben, a további hónapokban meg havonta. Tehát mind2 ország fizetett.

2019. nov. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, nálunk is így történt, nem ez a gond hanem hogy Magyo. a 7 év alatt többet fizet ki mint Ausztria a 2 vagy 3 év alatt. Most Ausztria a különbözetet visszakéri! Amit fel sem vettem. Mert anno azt mondták hogy visszakérik, csak azt nem mondták , hogy akkor is visszakérik ha nem veszem fel...
2019. nov. 8. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!