Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Életfogytig tartó adómentesség...

Életfogytig tartó adómentességet az is igényelheti akinek már felnőtt gyerekei vannak?

Figyelt kérdés
2020. jan. 16. 07:12
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha 4 vagy több gyerek, akkor igen.
2020. jan. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Az a nő, aki legalább 4 gyermeket hozott a világra.

És nem nevezném életfogytignak. Addig, amíg törvényt nem módosítanak.

2020. jan. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Az a nő, aki legalább 4 gyermeket hozott a világra.


Tévedsz. Ha jelenleg nem jogosult a gyermek után csp-ra, akkorlegalább 12 évig jogosultnak kellett lennie. TEhát a szülök, de apa neveli, szülök, de nevelőszülőhöz kerül, stb nem jogosult, hiába szült négyet.

2020. jan. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen, valóban. Nem gondoltam minden opcióra, ahogy te sem, hiszen a 12 év csp jogosultság sem helytálló, hiszen annak is járhat, akinek a 12 év a gyermek halála miatt nem teljesülhet.
2020. jan. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5%
Én nem gondoltam rá, hanem tudom, hogy mi van halál esetén, de nem írtam róla, mert ha feltűnt, a két példa pont arról szólt, mikor nem jár. Gyerek halálakor meg jár...
2020. jan. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

4 gyereket szült/örökbefogadott nőkre vonatkozik a szja kedvezmény. Ha a gyerek meghalt, akkor is beszámít a létszámba. Amúgy pedig azok számítanak, akikre tekintettel jelenleg családi pótlékra jogosult, vagy 12 évig jogosult volt rá.

Tehát a kérdésre válaszolva: igen, igényelheti, ha megfelel a fenti kritériumoknak.

Nem életfogytig, hanem nyugdíjazásig tart, és csak a szja-ra vonatkozik, tehát pl. ingatlan bérbeadása után fizetendő adóra nem

2020. jan. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
Én továbbra is azt látom, hogy a sok gyerek kérdésében a kormány a kéménnyel kezdi a házat. Nem a 3 gyerekest kell ösztönözni, hogy legyen 3 helyett 6 gyereke, hanem az egyedülállókat kéne segíteni, hogy kialakíthassanak egy olyan stabil jövőképet, amiben tudnak gyereket vállalni. És akkor a gyerekek "jönnének maguktól is". Mert az nem állapot, hogy aki egyedülálló az csak fizeti az adót, de semmi kedvezményt nem kap, egyszál magában egy lakást sem bír venni az átlag magyar bérből. És akkor jön a "35 évesen anyádékkal élsz" kérdésköre, ami nem kedvez a párkapcsolatoknak, ami meg nem kedvez a gyerekvállalási kedvnek. Nem a kéménnyel kéne a házat kezdeni!
2020. jan. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Hat, te is képben vagy 😂😂😂


Nem igaz, hogy nyugdíjig tart. Egy NÉTAK-ra jogosult öregségi nyugdíjas jelenleg munkaviszonyban, júliustól egyéb jogviszonyban sem fizet semmit.


És mi az, hogy csak szja, bérbeadás adója nem??? Az is szja. Inkabb hirdesd azt, hogy nem minden adököteles jövedelemre vonatkozik, így pontos.

2020. jan. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7: csakhogy a kormány valószínűleg pontosabban látja: akinek már van 1-2 gyereke abból könnyebben lesz 2-3-4. Akinek egy sincs azok közül soknak bármit adhatnának, akkor se akar gyereket.

Ennek ellenére azért ez a réteg is bőven támogatva van! Babaváró, csok (akár 3 gyerekre is) felveheto gyerek nélkül is.

2020. jan. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!