Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 1-es diabéteszes kiskorú után...

1-es diabéteszes kiskorú után járhat ápolási díj, vagy más ellátás, ami szolgálati időnek minősül?

Figyelt kérdés
Novák Katalin nemrégiben ilyen értelmű nyilatkozatot tett,azonban nem fejtette ki, mi az "indokolt eset".

2020. jan. 25. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Diabétesszel teljes életet lehet élni, miért kéne otthon ápolni? Gondolom jár óvódába, iskolába.
2020. jan. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

#1 gondolom, hogy jár oviba vagy iskolába. DE!

Nekem is van egy 3 éves cukorbeteg unokahugom. Kezelve van neki, folyamatosan orvosi konzultáció van, azonban így is van, hogy vagy felmegy a cukra vagy leesik. Az óvónénik pedig ilyenkor mindig pánikolva hívják fel az anyukát, hogy mit csináljanak vele, jöjjön érte. Ezt akár heti kétszer, háromszor. Szerinted így lehet mellette dolgozni?!

2020. jan. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1es elég rosszul tudod, de persze aki nem ismeri annak fogalma sincs mekkora felelősség egy diabos gyereket gondozni..pláne amíg picike 1-2-3éves...konkrétan oviba sem merem majd betenni, amikor én itthon pontos szénhidráttartalom méregetések (napi 8 etkezés)/inzulinbeadások/cukormérések (evések előtt, után, random ha épp sokat sír, vagy fáradtnak tűnik...) mellett sem tudom mindig a normális értékek közt tartania cukrát, de ha látom az alacsony cukor jeleit azonnal mérek és itatom vele a gyümölcslevet ha gond van....
2020. dec. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!