Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha GYES után visszamentem...

Ha GYES után visszamentem dolgozni, de szeretnék GYET-re menni, mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Gondolom GYET igényles ugyanúgy, mint a Gyesnél, de a munkáltató felé mit kell tennem? Hogy jelezzem?

2020. febr. 17. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt ne feledd, hogy gyet mellett heti 30 órát dolgizhatsz csak. Munkáltatónak ezt kell jelezned, mást nem.
2020. febr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Teljes munkaidőben vagyok, mert nem megoldható a részmunkaidő. (Bölcsőde)
2020. febr. 17. 20:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Teljes munkaidőben nem dolgozhatsz. Heti 30 óra a maximum gyet mellett, ha nem otthonról dolgozol.
2020. febr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, tudom.

A kérdésem, hogy ezt hogy jelezzem a munkáltatónál?

Vagyis jelenlegi munkahelyemen nem maradhatok, mivel itt csak teljes munkaidőben dolgozhatok.

Fel kell mondanom? Vagy mint mikor gyesen voltam, fizetés nelküli szabadsagot kell kérnem?

2020. febr. 17. 21:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérhetsz fizetés nélküli szabadságot, de a munkáltató nem köteles elengedni, akkor fel kell mondanod. Gyet alatt már nem vagy védett, és a munkavállalók, ha el is enged, szünetel nála a jogviszonyod.
2020. febr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*munkáltató
2020. febr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!