Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen juttatások járnak a...

Milyen juttatások járnak a baba születése után?

Figyelt kérdés

Érdekelne, ha egy anyuka mondjuk elmegy szülés előtt táppénzre, ezután megszületik a baba, mi jár az anyukának?

Azt olvastam, hogy van egy egyszeri támogatás. Etután már a gyes jár? Vagyis 1 gyerek után az a huszon párezer ft a gyerek 2 éves koráig?

Vagy hogy van ez pontosan?



2020. febr. 18. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt munkahelyed? Mert ha igen kapsz CSEDET fel evig utana GYED-et. Ha nem dolgoztal nem jar semmi csak a GYES ami pont annyi kb amit irtal.
2020. febr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze van munkahelyem, ezért lennék kíváncsi, hogy mi hogy működik.

(Természetesen a munkahelyemen is utána fogok járni, csak hátha itt hamarabb megkapom a választ)

2020. febr. 18. 20:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
CSED 6 hónapig, majd GYED a gyerek 2 éves koráig, utána GYES 3 éves koráig + 12200 családi pótlék, egyszeri anyasági segély 64000 ft körül, ill. a magzat 91 napos korától igényelheted a családi adókedvezményt, ez havi 10000 nettó plusz.
2020. febr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

168 napig csed jár, legkorábban szülés előtt 28 nappal igényelheted. A bruttód 70%-a, 15%-ot vonnak belőle. Ezt követően gyed a gyerek 2 éves koráig, szintén a bruttód 70%-a, ebből 25%-ot vonnak. 3 éves korig pedig gyes, 25 ezer.

Táppénzből nem számolnak, azt az időszakot átugorják.

Szülés után az egyszeri pénz 64 ezer, ez független a csed és társaitól.

A terhesség 91. napjától adókedvezmény jár, 10 ezer/hó, szülés után pedig családi pótlék, 12200/hó.

2020. febr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szülés után közvetlenül jár az egyszeri anyasági. Ehhez kormányhivatalba kérhetsz papírt. Illetve onnan tudsz a családi pótlékhoz is kérni, ami szintén a szülés pillanatától jár.

Aztán kapod a csedet. Ehhez nekem a munkahelyen adtak papírt mert kifizető hely. Ha nem az akkor nem tudom hogy megy. Ezt 28 nappal szülés előtt már lehet kérni. A határozaton rajta lesz meddig kapod.

Aztán ha lejár a csed, jön a gyed. Ezt nekem ugyan úgy a munkahelyen keresztül kellett intéznem. A gyerek 2 éves koráig jár.

A csedet és a gyedet kérheted folyamatosra is.

Ha a gyed is lejárt akkor jön a gyes. Ezt már úgy tudom teljes munkaidős munka mellett is lehet igényelni.

Illetve ezen kívül van még az adókedvezmény amit a magzat 91 napos korától lehet igényelni

2020. febr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyszeri anyasági támogatás, feltétele, hogy 4 alkalommal terhesgondozáson veszel részt orvosnál, bepecsétel a kiskönyvedbe, akkor állítják ki a kórházban a papírt, hogy jogosult vagy rá. Csed, gyed jár, ha munkaviszonyod megvan hozzá, 2 év után gyes. +családi pótlék.
2020. febr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítő válaszokat! Aranyosank vagytok🙂
2020. febr. 18. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!