Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mire számíthatok a GYED...

Mire számíthatok a GYED letelte után?

Figyelt kérdés

Tudom még van időm, de jobb előre tervezni, mint majd akkor kétségbe esni.

Ősszel betölti a második gyermekem a 2 évet, ezáltal letelik a GYED-em. A munkahelyemre sajnon nem fogok tudni visszamenni dolgozni. :( 2 órát kellene csupán az oda utazással tölteni és ugyanennyit vissza is értelem szerűen. Tíz éves munkaviszony fűz hozzájuk, de a gyerekeim születése után ezt a napi 4 órát már nem tudom az utazásra szánni, mint előttük. A nagyobbik már elkezdte az ovit, a picivel itthon vagyok. Segítségem sajnos egyáltalán nincs, a családra nem tudok számítani hogy esetleg hoznák-vinnék őket az oviba, esetleg bölcsibe amíg én dolgozni járnék. A férjem szinte csak aludni jár haza, így őt sem terhelhetem tovább. A kérdésem az lenne ha esetleg nem tudnám beadni még a picit a bölcsibe a munkahelyem mire számíthatnék. 2 év után mindenképp lépnem kellemes feléjük valamit (munkába állni vagy felmondani) vagy fizetés nélküli szabadságon lehetne lenni és csak a GYES járna? Fogalmam sincs mire számíthatok de szeretnék tisztán látni. Amint lehetőségem nyílik természetesen szeretnék valami munkát találni itt helyben. Túl messzire a gyerekek miatt nem tudnék menni, mert ha bármi lenne az oviban, vagy esetleg a bölcsiben nekem kellene érte menni. Volt valaki hasonló cipőben vagy jártas esetleg a dolgokban?


2020. márc. 2. 10:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Maradsz a gyes ideje alatt is fizetés nélküli szabadságon. Ha az is letelik, akkor kell felmondanod.
2020. márc. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!