Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Visszamennél dolgozni úgy,...

Visszamennél dolgozni úgy, hogy szeretnétek még egy babát?

Figyelt kérdés
Tudja a munkáltatóm, hogy szeretnénk még egy gyereket. Fél éve próbálkozunk sikertelenül. A kétéves gyeremeket ősztől beadjuk bölcsibe, ehhez kell munkáltatói igazolás tehát vissza kell mennem dolgozni. Ha visszamegyek, már nem leszek védett és elküldhetnek. Volt már valaki hasonló helyzetben?
2020. máj. 27. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Igen el küldhetnek ha vissza mész. Én személy szerint nem fogok vissza menni dolgozni ha be tölti a kicsi a 2évet mert nem szeretném hogy ki rugjanak illetve reményeink szerint mire két éves lesz addigra jön a kis tesó de ha nem akkor se megyek vissza.
2020. máj. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Így nem. De gondolom, a bölcsi akkor ugrik... 😔 Szükség volna rá, fontos?
2020. máj. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Egyáltalán nem evidens, hogy kirúgnak. De persze megtehetik, de azért kell indok is hozzá. Az en munkahelyemen nem divat kirúgni a kisgyerekes anyákat. Sokan vannak akik 2-3 gyereket is szültek innen úgy, hogy a kettő között pl egy évet dolgoztak is. Aztan szépen visszajöttek dolgozni.
2020. máj. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Visszamentem és dolgoztam is. Végül 4 éves volt a nagy, mire összejött a második. Meg egy pillanatra sem féltem, hogy kirúgnak, jó munkaerő vagyok, nagyon örültek, hogy visszamegyek. Eleve még ha visszamegy az ember, és azonnal terhes lesz, akkor is dolgozhat még 7 hónapot.
2020. máj. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#2 A kislányomnak jót tenne a bölcsi, én már kevés vagyok neki.
2020. máj. 27. 13:22
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 Akkor viszont félve, de kockáztatnék... Ha most ne adj' Isten oviba kerüléséig nem jön össze a baba, akkor addig unatkoznia otthon nagyon nem egy jó alternatíva.
2020. máj. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is visszamentem mikor a nagy 2 éves lett. Dolgoztam másfél évet, utána estem teherbe a másodikkal.
2020. máj. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Vissza is mentem. Bár én a naggyal 3 evig voltam itthon, és új munkahelyen kezdtem, tudták, hogy gyereket akarok úgy jó 1,5 év mulva. Össze is jött, most a kicsi megy ősszel bölcsibe, én meg vissza. Mi nem tervezünk többet, várnak is vissza.
2020. máj. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

A gyermek 3 éves koráig nem rúghatnak ki, kvázi addig, ameddig a GYES jár.

Mt. 66.§ (6)

"Az anya vagy a gyermekét egyedül nevelő apa munkaviszonyának felmondással történő megszüntetése esetén a gyermek hároméves koráig a (4)–(5) bekezdésben foglaltakat kell alkalmazni, ha a munkavállaló szülési vagy a gyermek gondozása céljából fizetés nélküli szabadságot [128. § (1) és (2) bekezdése] nem vesz igénybe."

2020. máj. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Amint visszamegy dolgozni, teljes nyugalommal kirúghatják, nem élvez már mentességet.
2020. máj. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!