Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi a menete ha valaki teherbe...

Mi a menete ha valaki teherbe esik munkaviszonyban? A többi lent..

Figyelt kérdés

7- hónapja dolgozom és tegnap tudtam meg hogy terhes vagyok,meg szeretnénk tartani mivel első. Véglegesített munkaszerződésem van.

Le számoljak? Vagy mit kell ilyenkor csinálni? Hova kell mennem? Mit kell ilyenkor intézni?



2020. máj. 28. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Eszedbe se jusson leszámolni! Amikor már biztosabb, hogy megmarad a baba be kell jelenteni a főnöködnek, mert ezzel már védve vagy. Sok helyen orvosi papírt is kérnek igazolásul. Aztán eldöntöd, hogy dolgozol-e és ha igen meddig vagy elmész tp-re ha olyan a munkaköröd. Ha a magzat betölti a 90 napot akkor a 91.-ik naptól igényelheted a munkahelyeden a családi adókedvezményt. Erről a nőgyógyász ad igazolást és fontos megtartani, mert adóbevallásnál kell. A szülés napjától vagy előtte 28 nappal indul a csed.. vagyis a szülési szabadság ami 168 nap! Ezt majd a munkahelyeden meg fogják kérdezni, hogy mikortól kéred. A csed lejárta után jön a gyed a gyermek 2 éves koráig. Utána már csak gyesre leszel jogosult.
2020. máj. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
dolgoztál már ez előtt a munkahely előtt, vagy tanultál? Mert a CSED/GYED meghatározott biztosítási jogviszony után jár, beleszámíthat a suli is, de csak meghatározott időtartamban.
2020. máj. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kórházban takarítottam 2- hetet, és most összeszerelő üzemben dolgozom. Van hogy emelni kell ládákat, gépeknél kell állni, sőt legtöbb helyen állva kell dolgozni.

A kórház előtt nem dolgoztam 4 honapot.

2020. máj. 30. 23:11
 4/6 anonim ***** válasza:

a szülést megelőző 2 évben van 365 nap biztosítási jogviszonyod?

[link]

2020. máj. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen van. De más munkahelyen dolgoztam..
2020. jún. 2. 12:35
 6/6 anonim ***** válasza:
az nem gond. Annyi, hogy ezen a munkahelyen csak annyit lehet TP-n, amennyit előtte dolgoztál. Vagyis ha most TP-re venne a doki az lehet gáz, de ha betöltöd már a 4 hónapot és utána mész tp.re az nem para (cdsak hasraütöttem, ki lehet számolni pontosan). A CSED, GYED az a TP előtti 6 hónap átlagából lesz számolva.
2020. jún. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!