Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a csökkentett munkaidős...

Ha a csökkentett munkaidős munkaviszonyom alatt esek teherbe, akkor milyen támogatásra számíthatok?

Figyelt kérdés

Lecsökkentették 2 órára a munkaidőm a kormánytámogatás miatt, viszont már egy éve próbálkozunk a babával..mire számíthatnék abban az esetben ha most esnék teherbe? Így is a csőd szélén áll a cég és már van egy gyesen lévő kismamánk.Várni nem várok , mert már lassan 35 leszek..

Páromnak van biztos munkája, de hát azért nyilván nem szeretném ha semmi támogatást nem kapnék , hiszen már 10 éve ott dolgozom.

Erre a vírusra senki nem számított.

Van még valaki hasonló helyzetben?

Illetve milyen szakember tudna segíteni megmondani, ha ilyen lenne hogy mi a teendő, milyen lehetőségeim vannak?

Nem értek hozzá sajnos.

Hát nyilván az is lehet , hogy még sokáig nem jön össze, ráadásul most pont nem a legmegfelelőbb az idő arra, hogy elkezdjük a vizsgálatokat...

Párom kifizetné de hát rengeteg pénz..

De azért én reménykedem, hogy mégis összejön.



2020. jún. 2. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

A szüléstől visszaszámolnak 3 hónapot és az az előtti 6hó átlagbéréből számolják a csed-et (bruttó 70-a). Ha táppénzre mész az az időszak kiesik.

Ami lehetőséged van:

1. rögtön táppénz a terhesség megállapításakor, és végig táppénzen maradsz szülésig.

2. Felmondasz, új munkahely, próbaidő letöltése....stb.

Ezen két esetben kapsz csed-et, majd gyed-et.

Esetleg felmondasz, és ellátás nélkül maradsz, majd terhesség esetén a szülés előtt jelentkezel álláskeresési járulékra....és akkor a minimálbérre kapsz csed-et, gyed- et

2020. jún. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És milyen szakember tud segíteni nekem ha aktuálissá válik a helyzetem, aki az akkori jelenlegi helyzetemből meg tudja ítélni, hogy mi lenne a legideálisabb számomra?

Amúgy köszönöm ez máris megnyugtató, hogy azért ha elveszteném a munkámat akkor is kapnék ezek szerint csedet és gyedet?

És azokat meddig kapja az ember vagy hogy van ez?

2020. jún. 2. 14:31
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Azt kalkulált ki, hogy a 6 hó bruttó átlagával vagy a bruttó minimálbér 70%-ával jársz jobban.
2020. jún. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Munkaüggyel vagy tb-vel foglalkozó kolléga, ha jószándékú a munkahelyen pl.

De ha van ismerős ilyen végzettséggel az is tud segíteni.

Kívánom a legjobbakat!

Ismerős a helyzet, nekem 17 évem volt a cégnél...épp jókor lettem terhes, mert a 4órás munkaviszony már nem esett bele.

2020. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem, hát ha még most ebben a hónapban sikerülne akkor biztosan a 6 hóval hiszen áprilisig teljes munkaidőben voltam. Köszönöm így már kicsit világosabb a helyzet.
2020. jún. 2. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!