Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor történik az első utalás?...

Mikor történik az első utalás? Mi meddig tart?

Figyelt kérdés

Üdvözletem. Első gyermekes anyuka vagyok és sikerült mindenre beadnunk az igénylést. Sok kérdésem lenne.

1.) A munkáltatóm által CSED-re és GYED-re vagyok jogosult. Melyik meddig tart? Mekkora összegű? Az igényléstől számítva mikor történik az első utalás?


2.) Amikre szintén beadtuk az igénylést: Családi pótlék, születési támogatás, anyasági támogatás. Ezeknek mennyi az elbírálási ideje? Igényléstől számítva mikor történik az első utalás?



Elnézést a sok kérdésért de hátha valaki tud segíteni. Tapasztalatokat szivesen fogadok. Előre is köszönöm.



2020. jún. 20. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Csed 6 hónapig, de igazából x nap. Kapsz egy határozatot majd a munakhelyedtol, amiben benne lesz pontosan hanyadikatol hanyadikaig tart. Az összegszámítás elég bonyolult de kb az elmúlt fel éves bruttó átlagbéred. Minden beleszámít ami bruttó bérként adózik. Pl cafeteria kp juttatás is, 15 Ft feletti bejárási támogatás, bónusz ha kaptál az adott időszakban stb.

A GYED ez után jár a gyerek kétéves koráig. Ennek is elég bonyi a kiszámítása, de ez maximalva van idén kb nettó 170-ben. Van fent kalkulátor a neten ott meg tudod nézni neked mennyi lesz kb.

Ha a munkáltató utal akkor 10-ig a fizetesekkel utalja ki. Az első utalás is 10-ig fog menni, ha időben adtad le a kérvényt. Nalunk pl 25 körül van zárás, amit az után adsz le, az nem kerül be a bérszámfejtésbe, hanem hokoziben megy ki 15-20-a között. De onnantól folyamatos a 10-e.

A kettes pontban felsoroltakra már nem emlékszem, de hamar megjött minden. Leadastol számítva egy hónapon belul biztos.

2020. jún. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs Szoval kimaradt hogy br atlagbered 70%-a ami kedvezőbben adózik, mint a bér. Így kb ugyanoda jön ki, de volt aki azt írta neki több is lett. Ez ugye akkor lehet ha volt egy nagyobb bónusz kifizetése a vizsgált időszakban.
2020. jún. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az anyaságit és a családi pótlék igénylést online adtam le tegnap du 2 körül. 4-re jött vissza a határozat, hogy elbírálták, 8 napon belül utalnak.

Ha a munkálatatód kifizető hely akkor fizetésekkel egy időben fogják utalni a csedet gyedet is. Pl ha eddig 10-éig kaptál fizut akkor ellátást is addig fogsz. Családit is hó elején utalnak.

Az összegeket netes kalkulátorral nagyjából ki lehet számolni.

2020. jún. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Annyira azért nem bonyolult a számítás. A szülést megelőző 3. hónap végétől néznek 180 napnyi fizut. Az itt szerzett bruttó átlagának 70%-a lesz a bruttó csed/gyed. A csedből 15%-ot, a gyedből 25%-ot, de ahogy írták, ennek van maximuma.

A csedet 168 napig kapod, utána a gyerek 2 éves koráig gyedet.

2020. jún. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es igaz így nem olyan bonyolult. De en nem tudom megjegyezni sosem pontosan a honnan a hány napot. 🙂
2020. jún. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!