Igényelhetek GYEDet?

Figyelt kérdés
2 éves a kisfiam, gyesen vagyok,előtte sokáig nem bejelentve dolgoztam, aztán az új helyen fél évet már igen, így rá nem kaptam, de azóta tartalék állományban vagyok, és második babámat várom. Rá igényelhetek így vagy csak bedolgozott napok számítanak?

2020. júl. 29. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te rendelkezési állományt akartál írni. De mindegy, mert nem számít, csak a bedolgozott napok. Vagyis újra Gyes-t fogsz kapni.
2020. júl. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Igényelhetsz, csak nem kapsz.
2020. júl. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Csak akkor fogsz kapni rá, mert kaphatsz erre is, ha megvan összesen legalább 120 napi munka.
2020. júl. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Mert fizetès nèlküli szabadságon vagy, de úgy, hogy vègig gyest kaptál, nem csed-et, gyed-et.
2020. aug. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igènyelni igènyelhetsz, de meg nem kapod.

Hiába vagy állományban tartva, ez így nem biztosított jogviszony. Ha kaptál volna csed-et, gyed-et az elsőre, úgy az lenne, de így nem. Továbbra is csak gyesre vagy jogosult.

2020. aug. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!