Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Így nem fogom kapni a Gyest?

Így nem fogom kapni a Gyest?

Figyelt kérdés

Jeleztem a munkahelyemen, hogy visszamennék dolgozni. Jelenleg még a szabadságom töltöm. Közben a Gyest is megigényeltem, úgy tudom a kettő együtt is mehet.

Viszont kiderült, hogy terhes vagyok. Mivel korábbi előzményeim miatt veszélyeztetett terhes vagyok, így a munka ki van zárva. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy menjek tappenzre, és sürgősen mondjam le a Gyest, mert tappénz mellett nem jár és megbüntetnek ha jogtalanul veszem fel. A főnöknőm azt mondta beszéljek a munkaüggyel, hogy van-e lehetőség arra, hogy úgy csinálunk, mintha nem is akartam volna visszamenni és maradok simán gyesen, mert szemétség lenne velük szemben, hogy táppénzen vagyok úgy, hogy nem is dolgoztam.

Nagyon kellemetlenül érzem most magam, mert nem így terveztük ezt, de a babát semmiképp nem vetetném el.


2020. aug. 13. 07:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerősöd ne osztogasson olyanba tanácsot, amibe ennyire tájèkozatlan. Kapható együtt a táppènz ès a gyes.


Ami a munkahelyed illeti, hát igen, a munkáltatók nem szeretik, hogy olyan ember után kell fizetniük, aki ott sem volt már az elmúlt èvekben.

Döntsd el, hogy èlsz a lehetősèggel, vagy sem. Ha jó a viszonyok velük, oda szeretnèl visszamenni majd dolgozni, akkor megèrnè ezt mèrlegelni.

2020. aug. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jár együtt


Nekem a gyed és a táppénz is járt

2020. aug. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"mert szemétség lenne velük szemben, hogy táppénzen vagyok úgy, hogy nem is dolgoztam."


Nekem a munkahelyem maga ajànlotta fel ezt a lehetôsèget, hogy vegyek ki szabit majd menjek tàppènzre. Mondjuk nagyon règóta vagyok a cègnèl ès kb soha nem voltam betegszabin se.

ne mondj le a tàppènzrôl gyes mellè ha nem muszàj, de kalkulàld bele akkor, hogy lehet nem szîvesen vàrnak majd vissza.

2020. aug. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A táppénz egyharmadát a munkáltató fizeti. Ennek nem mindegyik örül. Ha úgy gondolod, hogy ezzel elvágnád magad náluk, akkor mérlegeld, hogy mi a fontosabb. Most kapni mind a két ellátást, és megkockáztatni, hogy a második gyerek után nem vesznek vissza, vagy nekik tenni jót, és csak gyesből élni a te részedről, tudva, lesz hova visszamenned.
2020. aug. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nyilván a Gyesből nem élnénk meg. Nyilván emiatt mentem volna vissza, nem a munkakedv hajtott.

Másik oldala, hogy sok vetélésem volt. Talán egy hónap múlva baba sem lesz és ülhetek otthon gyesen.

2020. aug. 13. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!