Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED extra mellett engedélyeze...

GYED extra mellett engedélyezett a túlóra és az éjszakás műszak?

Figyelt kérdés

Apa ígényelné a GYED-et. Munkáltatója(egy kórház) nem engedi túlórát és éjszakás műszakot vállalni a GYED mellett.

A környezetünkben gyárakban, rendőrségen van erre lehetőség.

Hogy lehetséges ez, hogy a kórházban nem?



2020. szept. 11. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Gyed mellett nem túlórázhat és nem éjszakázhat HIVATALOSAN. Az egy másik kérdés,hogy ezt ezek szerint nem mindenhol tartják be. A férjed munkahelye jogkövető.
2020. szept. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

113. § (1) A munka- és pihenőidőre vonatkozó szabályokat a (2)-(4) bekezdésben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni


a) a munkavállaló várandóssága megállapításától a gyermek hároméves koráig,


b) a gyermekét egyedül nevelő munkavállaló esetén gyermeke hároméves koráig,


c) a munkaviszonyra vonatkozó szabályban meghatározott egészségkárosító kockázat fennállásakor.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott esetben


a) egyenlőtlen munkaidő-beosztás csak a munkavállaló hozzájárulása esetén alkalmazható,


b) a heti pihenőnapok egyenlőtlenül nem oszthatók be,


c) rendkívüli munkaidő vagy készenlét nem rendelhető el.


(3) Az (1) bekezdés a)-b) pontban meghatározott munkavállaló számára éjszakai munka nem rendelhető el.


(4) Az (1) bekezdés c) pontban meghatározott esetben a munkavállaló beosztás szerinti napi munkaideje éjszakai munkavégzés során a nyolc órát nem haladhatja meg.


(5) A gyermekét egyedül nevelő munkavállaló számára - gyermeke hároméves korától négyéves koráig - rendkívüli munkaidő vagy készenlét - a 108. § (2) bekezdésében foglaltakat kivéve - csak hozzájárulásával rendelhető el.


Én felvázoltam a szituációt egy ügyvédnek. A munka törvénykönyvében ezt találtam, és egyet értett velünk abban, hogy a férjem nem volt várandós és nem neveli egyedül a gyermekét...

Hol van az leírva egyértelműen, hogy apaként GYED mellett nem vállalhat éjszakás műszakot, vagy túlórát?

2020. szept. 11. 14:54
 3/13 anonim ***** válasza:
Típusos hülyén megfogalmazott jogszabály, tele van vele az összes jogszabály. AZ ügyvéded szerint jogos, de lenne olyan ügyvéd, aki szerint az a) pontba bőven belefér, hiszen nem definiálja a nemét a munkavállalónak.
2020. szept. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ez számomra dühítő. Főleg annak tudatában, hogy rengeteg helyen ez nem jelent problémát.

Átnyálaztam, de semmi konkrétum nincs ezzel kapcsolatban. Az ügyvéd sem találta akadályát.

Vajon melyik ügyvéd találkozott már várandós férfival?

2020. szept. 11. 15:18
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is közalkalmazott vagyok. Rögtön azzal indított a munkáltatóm, hogy gyes mellett nem túlórázhatok és nem éjszakázhatok, míg kapom a gyest. Azt mondták, még akkor sem lehet, ha én vállalom, mert egy esetleges ellenőrzésnél büntetést kapnának, mert a szülő kérésére sem lehet.
2020. szept. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Megértelek kérdező, csak ez egy rosszul megfogalmazott jogszabály, ami még azelőtt keletkezett, mielőtt a GYED extrát létrehozták, így nem igazán voltak felkészülve a túlórázó GYED extrás kispapákra, akik részéről valós igény lehet a túlóra/készenlét. Láthatóan ez a törvény nőkre lett kihegyezve...
2020. szept. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez a baj ezzel a Gyed extrával, hogy felveheti az apa, mivel jelenleg nincsen tiltva mellette a munka, DE ezek a részletek nincsenek módosítva.
2020. szept. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Egy nem egyértelmű törvényre hivatkozva büntetni...ez csak is Magyarország lehet...
2020. szept. 11. 15:44
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát, ha csak az egyértelműek alapján lehetne, akkor az államformánk anarchia lenne :D Tele vagyunk ilyenekkel, de sokszor még az új törvények és rendeletek is idiótaságok. Amikor kijött a babaváró meg egyéb ilyen támogatási rendszerekkel kapcsolatos rendeletcsomag, napi öt precedens értékű esetbe szaladtak bele a banki ügyintézők, amikre nem gondoltak a törvényhozók...
2020. szept. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi nem egyértelmű a törvényben? Nincs nőkre kihegyezve, egyedül a varandossag. A többi kisgyermekes munkavállalót jelent.
2020. szept. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!