Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYED letelte után lehet...

A GYED letelte után lehet igényelni álláskeresési járadékot? Ha igen, akkor azt miből számolják, a Gyed-ből vagy a fizetésből?

Figyelt kérdés

Hamarosan letelik a Gyeden, de nem tudok visszamenni a régi munkahelyemre, mert 120 km a lakóhelyemtől. Szeretnék a közelben munkát keresni.

Azt tudom, hogy Gyes mellett nem lehet valaki álláskereső. Így a Gyed után vagy igénylem a Gyest vagy elmegyek munkanélkülire? Persze ezt csak én gondolom így, de javítson ki, aki ebben kompetens.

Anyagilag azért az utóbbi lenne jobb.

De mi van akkor ha 3 hónap alatt nem találok munkát? Akkor megigényelhetem onnantól a Gyest vagy már nem?


Köszönöm a válaszokat!



2020. szept. 21. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
2020. szept. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

[link]



Tessék. Ezt a 2 hivatalos leírást találtam. Ha a gyermek betöltötte a fél éves kort lehet menni dolgozni gyes mellett.

2020. szept. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én úgy csináltam, hogy a gyed végén megszüntettem a munkaviszonyom és igényeltem az álláskeresési járadékot. A maxot kaptam, mivel 8 éves munkaviszony után mentem szülni. A 90 nap letelte után pedig megigényéltem a gyest, attól a hónaptól, ahogy letelt az álláskeresési. Amennyiben találsz gyorsan munkát, kapod a GYES-t is és a fizut is, amíg 3 éves nem lesz a gyermeked. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan :)
2020. szept. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3.

Miért mondtál fel a munkahelyeden? Tudtad már akkor, hogy biztosan fogsz munkát találni, volt helyed 3 hónap múlvára?

2022. aug. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!