Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kaphatok CSED-et GYED-et így?

Kaphatok CSED-et GYED-et így?

Figyelt kérdés

Több mint 1.5 éve dolgozok a munkahelyemen, de sajnos havi szerződést kapok/unk (jó páran..) 1 év után ígérték hogy majd legközelebb, aztán belekakiltam. Ha már ennyit dolgoztam egy helyen, nem szivesen váltanék most munkahelyet. Babát tervezünk próbálkozunk.

Addig dolgoznék ameddig lehet, ha problémamentes lesz.

7 éve a fiamnál 5 hónapig küzdöttem rosszul léttel, ha úgy adódna nem tudom kapnék e táppénzt ilyen hosszú időre.. ?! (Munkahely függő tudom, de hivatalosan mennyire lennék védett nem tudom)

A munkahely nem partner ilyen ügyekben hogy segítsen..

Így nem jelenteném be azonnal..

Kaphatnék CSED-et GYED-et?

Havi szerződés kétlem hogy lehetővé tenné.. de hátha lenne valami megoldás.

Tudom hogy családi pótlék és GYES jár. Meg adókedvezmény és GYED extra 6 hónapos kortol a páromnak (igen, jelenleg megfelel a feltételeknek.)

Volt már így valaki?

Nem szeretnék kétségbeesni e miatt

0.0


2020. okt. 2. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem jár neked minden függetlenül a havi határozott szerződéstől.A napjaid megvannak hozzá.
2020. okt. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha hosszabbítanak végig szülésig, akkor minden jár és táppénzre is tudsz menni. De a védettséged csak addig szól, amíg a szerződésed. Nem kötelesek hosszabítani.
2020. okt. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Én nem lennék terhes a helyedben. Keress másik munkát. Gondolom amint bejelentenéd, hogy terhes vagy nem kapnál hosszabbítást, úgy pedig nem lesz CSED-GYED, hiába dolgoztál.
2020. okt. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha lesz szerződésed a szüléskor, akkor jár csed-gyed. Viszont bármikor dönthetnek úgy, hogy nem hosszabbítanak, hiszen ez nem felmondás, egyszerűen csak lejár a határozott idejű munkaviszonyod. Mivel azt írod, nem partnerek az ilyen dolgokban, feltételezem, ha táppénzre mész, nem hosszabbítanak. Az se kizárt, hogy ha bejelented a terhességet, következő hónapban nem kell már menned. Én ilyen bejelentésre nem alapoznék.
2020. okt. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben keresnèk másik munkahelyet, mielőtt belevágnèk a családalapításba. Hiába van meg az 1 èved, ha szülèskor nincs munkaviszonyod, akkor nem leszel jogosult csed-re, gyedre. Ès táppènz se fog járni. Ugyanis biztos lehetsz benne, hogy amint bejelented a terhessèged, a következő hónapra már nem kapsz szerződèst. Határozott idejű munkaviszonynál nincs vèdettsèg, amíg tart, tart, de hosszabbítani nem kötelesek, ès nem is fognak. 100%, hogy leginkább pont a leendő kismamák miatt csinálják ezt a havi szerződèsesdit.
2020. okt. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!