Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Így is kaphatok gyest vagy...

Így is kaphatok gyest vagy gyedet? vagy ilyenkor milyen juttatásba részesülnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy több mint 1 évet voltam egy munkahelyen de sajnos el bocsájtottak azelőtt boltba dolgoztam ahol nem éppen rendesen voltam be jelentve mind 1 viszont szeretnénk a párommal kisbabát arra lennék kíváncsi hogy ilyenkor milyen juttatásokat kap az ember? ha kap vagy bizonyos időre újabban csak el kellene mennem dolgozni? csak komoly válaszokat kérek negatív sértő válaszokat ne küldjetek

2020. okt. 20. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyes alanyi jogon jár!

Gyermekgondozási díjra jogosult a gyermeket saját háztartásában nevelő:


biztosított szülő, ha a gyermek születését megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,


csecsemőgondozási díjra jogosult szülő, akinek a biztosítási jogviszonya a csecsemőgondozási díjra való jogosultság időtartama alatt szűnt meg feltéve, hogy a csecsemőgondozási díjra való jogosultsága a biztosítási jogviszony fennállása alatt keletkezett, és a gyermek születését megelőző két éven belül 365 napon át biztosított volt.

2020. okt. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

menj vissza dolgozni szerintem mielott szulsz.

En most vagyok itthon a 2hos babammal es meglepoen jol kapok penzt. Havi szinten en veszek mindent a babamnak ami szukseges pelus jatekok butorok stb.

2020. okt. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet sértő leszek, de "csak el kellene menni" dolgozni, ha ennyire nem fér bele, hogy a párod eltartson. Nem a plusz pénz miatt, hanem mert ne az állami segíjkére alapozzatok, hanem a saját jövedelmetekre.


Egyébként ha van munkaviszonyod a szülés pillanatában, akkor járhat egyáltalán valami. Ez természetesen bejelentett munkát jelent, a fekete bolti eladás nem az.

2020. okt. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoznod kell ha gyedet akarsz, máskülönben marad a 25 ezres gyes.
2020. okt. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne dolgoznod 1-2 évet és utána teherbe esni. Akkor járna végig táppénz ha kell, mert veszélyeztetett lennnel esetleg meg csed GYED GYES is.
2020. okt. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!