Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyerekvállalás egyetem és...

Gyerekvállalás egyetem és gyakornoki munka mellett. diplomás GYED vagy "sima" GYED?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2016 óta vagyok nappalis hallgató az egyetemen. 2019 júliusa óta gyakornokként dolgozom iskolaszövetkezeten keresztül mellette (nyáron és szünetekben minden nap, sulis hétköznapokon 2-3 nap - ráéréstől függően). Párom évek óta dolgozik.

Az lenne a kérdésem, hogy ha gyermeket szeretnénk vállalni most, akkor milyen kedvezményeket, jogosultságokat vehetünk igénybe? Főleg a diplomás gyed érdekelne, de nem pontosan tudom, hogy működik ez diákmunka mellett.

Köszönöm a segítő és hasznos válaszokat előre is.



2020. okt. 26. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A diákmunka - ha iskolaszövetkezeten keresztül megy - nem hoz létre eübiztosítási jogalapot, szóval munkaviszony alapján nem jár GYED.


Hallgatói GYED fog járni két évig, aminek összege attól függ, hogy BSc-re vagy MSC-re/osztatlanra jársz. A szülést megelőző két évben legalább két aktív, lezárt félév kell hozzá. Utána egy évig GYES.


Ezentúl családi pótlék, egyszeri anyasági támogatás jár, illetve ha a párod a férjed, akkor terhesség alatt adókedvezmény (a terhesség 91. napjától). Ha nem a férjed, akkor a gyermek születését követően tudjátok ezt igénybe venni.

2020. okt. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, ezentúl vannak ilyen dolgok, mint pl. CSOK, babaváró hitel, de ezek is legalább részben házassághoz és egyéb szabályokhoz kötöttek.
2020. okt. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
mivel az iskolaszövetkezeti jogviszony alapján is van szja, a kérdező is igénybe veheti a családi kedvezményt...
2020. okt. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3: jogos, ezen átsiklottam.
2020. okt. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!