Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Pontosan melyik időszakot is...

Pontosan melyik időszakot is nézik a csed/gyed számításánál?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, teljesen értem ezeket, de most belezavarodtam. Elméletben megvan, hogy az igénylés előtti 3. hónap utolsó napja előtti 180 nap, de pontosan hogyan is kell számolni?

Április 2-re vagyok kiírva, tételezzük fel, hogy ettől a dátumtól igénylem. Március, február, és január a 3. hónap, tehát a január 31 előtti 180 nap? És ha előbb igénylem, mondjuk március 31-től, akkor a három hónap február, január, és így december 31-től nézik a napokat?

Vagy már az elején teljesen rosszul számolok vissza? Március 2, február 2, január 2, és az azt megelőző hónap, tehát dec 31-től nézik, ha április 2-tól igénylem?

Köszi a segítséget!


2020. nov. 30. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem. Pontosan naptól nézik. Ha január 2. a harmadik hónap, akkor január 1 lesz a 180 nap első napja.

És igen ha előrébb igenyeled akkor csuszik visszafelé.

2020. nov. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jaa értem, köszi. Nem tudom, honnan vettem, hogy a megelőző hónap utolsó napjától.
2020. nov. 30. 12:10
 3/8 A kérdező kommentje:

Megtaláltam közben, innen vettem:


[link]


"Amennyiben az igénylő a csecsemőgondozási díjra való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számítva rendelkezik a jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában 180 naptári napi jövedelemmel, akkor csecsemőgondozási díj naptári napi alapját ezen 180 napi jövedelem figyelembevételével kell megállapítani, ha a biztosítási idő folyamatos."


Ez alaoján úgy értelmezem, hogy ha április 2-től kérem, akkor január 31-től názik a 180 napot.

2020. nov. 30. 12:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor igen. Az államkincstár nem téved 🙂
2020. nov. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ők nem is, csak nekem nem megy a szövegértelmezés :)
2020. nov. 30. 12:59
 6/8 anonim válasza:
És ha az ember szülés előtt tp-n van már 1-2 hónapja akkor is a szülés napjától(ha akkor veszem igénybe) számítják?
2020. dec. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Erre viszont tudom a választ. Emiatt ugorják át a 3 hónapot szülés előtt, ha ott táppénzen van, az semmiképp nem számít sehova. Szóval "bármit csinálsz" az utolsó 3 hónapban, átugorják.
2020. dec. 8. 10:11
 8/8 anonim ***** válasza:
6 igen. A 3 hónapot onnan számolják és a 180 napot is. Csak ha a 180 nap tele van tappenzzel pl akkor mennek előrébb és keresik ott a 180 napot. A megelőző év január 1-ig mennek vissza maximum. Ha nincs 180 ledolgozott nap akkor 120-át ha az sincs de van legalább 30 akkor a ténylegeset nézik. Ha nincs 30, akkor a szerződés szerinti bért.
2020. dec. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!