Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a gyermekem születése után...

Ha a gyermekem születése után 1 évvel visszamegyek dolgozni 4 órában, és tegyük fel kb 7 hónappal később elmegyek újra szülni, akkor hogy számolják majd a CSED-et?

Figyelt kérdés

előtte ugyanennél a cégnél 8 órás munkaviszonyban voltam, de szülés után meg 7 hónapig 4 órában dolgozom. ilyenkor 2 ledolgozott év átlagát nézik, vagy csak az utolsó 2 hónapot, amikor 4 órában dolgoztam?


köszönöm


2020. dec. 14. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Mivel a nagy 4. születésnapja előtt születne meg a kicsi, így életbe lép a kedvezményszabály, miszerint nem kaphatsz kevesebb ellátást a kicsire, mint a nagyra. Tehát kiszámolják, hogy mennyit kapnál az új béred alapján, és összevetik a nagyra kapott összeggel. Amelyik a több, azt kapod majd.
2020. dec. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon megnyugtató. És ez 100%ig biztos?
2020. dec. 14. 12:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2020. dec. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) és a GYED-del is ugyanígy van?
2020. dec. 14. 13:07
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen,mivel a gyedet is abból az összegből számolják, mint a csedet.
2020. dec. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi!
2020. dec. 14. 13:47
 7/12 A kérdező kommentje:
De amúgy miért lett lepontozva az első válasz? Ha nem így van, akkor írjátok meg mi a helyzet.
2020. dec. 14. 13:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért lett lepontozva, mert szerintem elirta vagy rosszul tudja. 2 éven belul el csak a kedvezmény szabály nem 4. De te abban is benne lennel 🤷🏼‍♀️
2020. dec. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Ha a következő gyermek úgy születik meg, hogy az anya még az előző gyermek után GYED-et vagy GYES-t vesz igénybe, vagy a GYED vagy GYES lejártát követő egy éven belül születik meg, akkor az újabb gyermek után járó csecsemőgondozási díj naptári napi alapja nem lehet kevesebb, mint az előző gyermek után megállapított CSED napi alapja."


Amikor a GYED lejár, 2 éves lesz a gyerekem, amikor a GYES lejár, akkor meg 3. Tehát ha még ezek után 1 éven belül születik meg, akkor már majdnem 4 éves.


Tehát akkor most a gyermek 2 vagy 4 éves koráig kapom a régi CSED összegét?

2020. dec. 14. 14:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja igen. Születésnap az 4. valóban ha kimaxolod. Nem figyeltem, hogy születésnapot irt. Egyébként nem en pontoztam le 🙂

A te szempontodból a lényeg, hogy nem a 4 írásból fogjak számolni. Illetve igen. Csak kivel az kevesebb lesz, mint az előző az előzőt fogod kapni.

2020. dec. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!