Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen hatosagnal vagy hivatal...

Milyen hatosagnal vagy hivatalnal tudom leellenoriztetni, hogy mennyi tappenzt kellene kapnom?

Figyelt kérdés
Eleg karcsu tappenzt kapok ossze vissza, a munkaltatom nem tud segiteni, elvileg nem tudjak miert annyi.....kitol kerhetek segitseget ilyenkor?
2020. dec. 14. 15:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37%

Milyen kóddal vagy felvéve?

A táppénz első 15 napja a fizu 70%-a (betegszabadság)

Ezután (sok mindentől függ a táppénz összege, pl. munkaviszonyban töltött idő) de a 15. nap után 60%-a a munkabérednek.

2020. dec. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen ezekkel mar kepben vagyok, konyvelovel is egyeztettem mennyit kellene kapnom, tobb sebbol verzik ez az egesz dolog es nem tudom mi legyen a kovetkezo lepes.
2020. dec. 14. 15:19
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A tb-t simán feltudod hívni, segítőkészek.
2020. dec. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
mióta vagy keresőképtelen, milyen kóddal, mennyi folyamatos biztosítási időd van (max 30 nap megszakítással), mennyi a béred idén
2020. dec. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%

első két mondatban annyi hülyeséget sikerült összehordani...


A táppénz az táppénz, a betszabi meg betszabi. A keresőképtelenség első 15 munkanapja betegszabadság, nem a táppénzé...


és nem biztos az a 60%. Lehet 50. És egyebek..

2020. dec. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
49%
Ráadásul ritka, hogy egy hónapot egyben kapj, mert 5 napon belül kell továbbítani az igazolást a kormhivatal felé, és ritka az, aki havonta adja le. Szóval benne van az is, hogy milyen időszakra kaptad.
2020. dec. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Terhesen mondjuk eleve nincs betegszabadság, mar ahh első nap tappenz.

Létezik tappenzkalkulator, használd, akkor meglátod, megfelelő e az összeg. Függ attól, hogy mennyi munkaviszonyod van, volt e kórházi ellátás, stb.

[link]

2020. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
33%
7, terhesen is lehet betszabi, ugyanis nem törvényszerű, hogy valaki a várandósság miatt legyen keresőképtelen.
2020. dec. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

8!


Kb 1000 esetből 1, ha más miatt van terhesen táppénzen. Itt se nagyon esélyes, mert azt írja, össze vissza kapja, ergo nem 15 napja van otthon.

2020. dec. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
33%
nekem kapásból van most három covidos kismamám a tíz táppénzesemből.
2020. dec. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!