Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha gyes után kiveszem az 1...

Ha gyes után kiveszem az 1 gyéreken után a fennmaradt szabikat , es utánna jelentem be hogy jön a a 2 babánk akkor a szabadság alatt felmondhat nekem a cég?

Figyelt kérdés
2021. jan. 1. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fel, de kirúgni mégse tud, mert védett vagy bejelentés nélkül is
2021. jan. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez mit takar?
2021. jan. 1. 15:43
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Ha terhes vagy, nem rúghatnak ki. Mivel egy gyereked már van, ezt valszeg tudod.
2021. jan. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen táppénz alatt védett vagyok de ha szabadsággal kezdenem akkor sem?
2021. jan. 1. 17:34
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem azért vagy védett, mert táppénzen vagy. Azért vagy védett, mert terhes vagy. Nem rúghatnak ki, akár dolgozol, akár táppénzen vagy, akár szabin.
2021. jan. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. jan. 1. 18:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen.

Felmondhat, "csak" vissza kell állítania a jogviszonyodat, ha utólag kiderül, már terhes voltál. Ez nem automatikus.

Illetve rendkívüli felmondással akkor is elküldhet, ha már tudja a terhességet. Ilyenre ok, ha pl: tömeges létazámleépítés van.

+Közös megegyezéssel bármikor véget érhet a munkaviszony, ha "véletlenül" aláírod.

2021. jan. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!