Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha táppénzre megyek szülés...

Ha táppénzre megyek szülés előtt 1-2 hónappal az befolyásolja majd, hogy mikortól számítják a csedet? A meglévő szabadságokat hogyan időzítsem?

Figyelt kérdés

2021. jan. 27. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
A csed összegének számításánál a szülés előtti 3 hónapot átugroják, tehát ha az utolsó pár hónapban táppénzen vagy, semmit nem befolyásol. A szabadságot úgy időzíted, ahogy jól esik, van, aki kiveszi az összeset még szülés előtt, más minél többet bent hagy. És van olyan munkáltató is, aki pl csak időarányosan engedi kivenni.
2021. jan. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt jó tudni! Igaz a pénz sem, mindegy, de elég sokfelé kell majd figyelnem egyéb okokból az utolsó 1-2 hónapban, és az én munkáltatóm csak időarányosan adja majd ide a szabadságokat, ami nem sok 2,5 hét kB.

De lehetek egyszerre tappenzen és szabadságon is? Olyankor a szabadságot fizetik igaz? De nem szakad meg miatta a tappenz? Szülés alatt nem lehetek tappenzen, ha jól tudom. Így van? Bocsi a sok kérdésért, köszönöm előre is, ha valaki tud pontos választ adni ezekre.

2021. jan. 27. 15:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Teljes a zavar úgy látom :)

Vagy szabin vagy, vagy táppénzen, a kettő együtt nem megy. Szabi alatt több pénzt kapsz. Mehetsz táppénzről szülni, őszintén szólva nem tudom, hogy akkor pontosan hogy történik a papírozás - bár logikusan, ha a szülés napjától cseden vagy, akkor előző nappal lezárják a táppénzt.

2021. jan. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdem, mert június közepén szulok,úgyhogy a csed emelése miatt, minél később kellene azt kikernem. Arra gondoltam, hogy a szabijaimat júniusra kérem ki, és előtte tappenzre megyek, amikortol nekem jó. Vagy jobb lenne előbb letudni a szabikat és aztán szulesig tappenzen lenni?


Ha az első verzió lenne, akkor a fizetésem felét és a csed felét kapnam júniusra?

2021. jan. 27. 16:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, hogy előbb szabi, aztán táppénz vagy fordítva. Úgy "szokták", hogy előbb kiveszik a szabikat, és utána már végig táppénzen vannak. Pláne, hogy nem is tudod, melyik nap szülsz, lehet, hogy kiveszel 2,5 hét szabit a kiírt dátum előtt, aztán később szülsz, és még kell pár nap táppénz. Úgyhogy ennyiből praktikusabb, ha mikor már nem akarsz/tudsz dolgozni, kiveszed a maradék szabidat, és utána szülésig táppénz.

De igen, ja június első felében szabin vagy, utána meg cseden, akkor fél fizu-fél csedet kapnál.

2021. jan. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a felhomalyositasod! Akkor ezek szerint azt kell kitalalnok csak, h meddig bírok dolgozni, és mikortól mennek tappenzre.


Meg annyit megmondanal, hogy iylenkor a fizetés hány százaléka jár tp alatt?

2021. jan. 27. 17:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha legalább egy éve van folyamatos munkaviszonyod, akkor a bruttód 60%-a (pótlékok nélkül), mínusz 15% szja.
2021. jan. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!