Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha otthon vagyok 2 éve gyerekk...

Ha otthon vagyok 2 éve gyerekkel GYEDen, és úton van a másik baba is, akkor ugyanúgy kapom a CSED/GYEDet második gyermek után , mintha munkából mentem volna?

Figyelt kérdés

Az első gyerekkel megvan a 2 évem egy helyen ledolgozva, így viszonylag élhető csed és gyed lett az eredménye, viszont ha jönne a második gyerek vagy tervezzük, mivel számolhatok?

Akkor a második után nem kapom meg ugyanazt, mint az első után?

Hisz nem mentem vissza dolgozni egyáltalán, a kalkulátor neten ezt nem veszi figyelembe.

Vagy ugyanazt a havi bruttó bért kell beszámolni a második gyerek esetében is, mint amit még az első gyerek előtt kerestem?

Köszönöm a segítséget!



2021. febr. 28. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Ugyan azzal számolnak mint az elsőnél (ha még meg van a munkaviszonyod annál a cégnél)
2021. márc. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudtommal kötelező nekik vissza is venni ha visszaakarok menni, de gyakorlatban ez bonyolultabb annál, mint hogy azt az anyuka eldönti. Onnan mentem szülési szabadságra és elvileg vissza is oda mennék.

Ez mondjuk nagyszerű, köszönöm.

2021. márc. 1. 11:29
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Viszont ha az első gyerek 4. szülinapjáig nem leszel terhes, akkor újra kezdődik a szülés előtti 365 nap.
2021. márc. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tudtommal ugyanazt kapod, mint az elso gyereknel, mivel azota nem dolgoztal, es ha nincs 3 eves akkor kapod melle a gyest is amit be nem tolti a 3 evet.
2021. márc. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3# hű, ezt jó tudni, köszönöm. Azért az lényeges infó, hogy meddig lehet ezt "húzni", idén csak 2 lesz a gyerekem, úgyhogy beleférünk ebbe az időkeretbe.

4# tehát a második gyerekért járna a 100% CSED és utána a GYED, viszont mellé az első gyerek után annak 3 éves koráig a GYES.

2021. márc. 3. 15:23
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt esetleg tudja valaki, hogy 2. gyerek esetében 3 hónapos varandosan ugyanúgy jár a szülésig a tappenz, itthon az első gyerekkel, mintha munkából mennék szülési szabadságra?
2021. márc. 3. 17:19
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
4es vagyok, igen julitol 100% a csed alap viszont ebbol azt hiszem vonnak szjat. A tappenzt nem tudom de az lehet nem jsr mivel ugye csak szules elott dolgoztal, szerintem akkor csak a gyes jar az elso miatt :)
2021. márc. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Barátnőm otthon van a 2éves fiával, gyest kap. 4hós terhes. A cég papíron pár napra bejelentette, most a picivel táppénzen van, a nagyra kapja a gyest.
2021. márc. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó

Úgy jelentette be a cég, mintha visszament volna dolgozni? Azonkívül gondolom a munkaviszonya megvolt első gyerek alatt is.

Csak úgy jár 3 hónapos terhességtől a tappenz tehát?

2021. márc. 5. 15:40
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, végig megvolt a mjnkaviszony alatta. Annyi, hogy visszavették aktív állományba 1-2 napra, utána ment táppénzre.
2021. márc. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!