Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit lehet csinálni, ha a...

Mit lehet csinálni, ha a munkáltató nem intézi a gyed igénylést?

Figyelt kérdés
Március elején járt le a csedem, de csak azt kaptam, mert munkaadóm goldolom nem intézte el. És mit tegyek ha nem működnek együtt velem, és nem intézik el?

2021. ápr. 9. 16:59
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ma voltam és nem vették át...azt mondták nem az ő hatáskörük.
2021. ápr. 12. 19:14
 12/18 A kérdező kommentje:
Megprobalom a mák- nál.
2021. ápr. 12. 19:16
 13/18 anonim ***** válasza:

és beviszem a járási hivatalban?


Bocsi, nem vettem észre, hogy járási hivatalt írtál. Nem a járási hivatalhoz tartozik, hanem az egészségpénztárhoz. Fentebb már írtuk a folyósító szervet (kormányhivatalokban találod őket).

2021. ápr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Már beszéltem telefonon kormányhivatallal de mindenhol azt mondták H a munkaadonal kell igényelni. Így szüljön az ember..hogy aztán magára hagyják.
2021. ápr. 13. 21:22
 15/18 anonim ***** válasza:

Értem én, ezt eddig is tudtuk. De pont az a lényeg, hogy ha a kormányhivatalba adod le a munkáltató helyett, akkor ők kénytelenek megkeresni a munkáltatót ez ügyben. Érted?!?!?!?


Add fel postán ajánlottan az igénylést és egy kísérőlevélben írd meg a kormányhivatalnak a munkáltatód nevét, címét, ha tudod, akkor az adószámát is.


Ne legyél már ennyire "szerencsétlen". Én ha kell még az egészségpénztár ellenőreinek is jelezném, hogy a munkáltató mit csinál (mit nem csinál).

Most megnyugszol, és várod a sült galambot?

2021. ápr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én is most beszéltem a hivatallal, a hölgy azt mondta nem lehet postán feladni, csak a munkáltatónál
2021. ápr. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Én bementem, és addig vertem az asztalt, amíg át nem vették. Az én munkaadóm sem volt hajlandó elintézni. Egyidejűleg felnyomtam őket a munkaügynél.
2021. ápr. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Jól is tetted, nekem 1-1,5 éve a tp papírom nem volt hajlandó időben leadni a főnök lusta konyveloje. 1-2 hónapokat vártam a pénzemre mert csak ült a papirjaimon. Egyszer szóltam a főnöknek de semmi változás nem volt, még én éreztem magam kényelmetlenül. Végül a férjem magát a könyvelőt hívta fel, mindjárt időben jött utána a pénz.


Ebből csak azt akartam kihozni, hogy nem mindenki olyan hogy rá csap az asztalra, de ettől még nem szerencsétlen.

2021. ápr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!