Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Június 3.-án jár le a GYES-em....

Június 3.-án jár le a GYES-em.Akkor tölti a gyerekem a 3.életévét. A főnököm azt mondta, hogy menjek vissza hamarabb papíron dolgozni-tehát májusban- hogy ki tudja adni a szabijaimat, mert sok összegyűlt. Megteheti? Szeretnék addig GYES-en lenni.

Figyelt kérdés
2021. ápr. 13. 13:46
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
57%
Kifizetni nem fogja?
2021. ápr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Nem,nem szeretném.

Elvileg ott folytatom a munkát,ahonnan eljöttem.


Csak nem szeretnék visszamenni,papíron SEM addig.

2021. ápr. 13. 13:51
 3/35 anonim ***** válasza:
73%
Nem kötelezhet rá. Gondolom nem akar ráhúzni még 1-2 hónapot a távollétedre szabadsággal.
2021. ápr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
82%

Ha jól értem, te visszamennél június 3-án dolgozni, és elôtte adja ki a felgyülemlett szabadnapokat. Azt nem írod, hány napod van, de de ha tényleg sok, akkor ez így ok.


Amikortól elkezdik kiadni a szabikat, onnan rendes szabadságon leszel. A munkáltatónak van x napja, hogy ezeket kiadja neked, szóval ha június elején már aktívan dolgoznál, ez így rendben van.


Nekem 33 napom van, amit ki kell adnium, szeptemberben kezdek dolgozni, onnantól visszaszámolva 33 munkanapig pedig szabadságon leszek elôtte.

2021. ápr. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
92%
4-es vagyok. Persze közben lehetsz gyesen, a kettô nem zárja ki egymást.
2021. ápr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
56%
Van egy tb csoport a facebookon, szerintem ott szakértőbb valaszt kapsz. A törvény ezt szabályozza, itt csak tapasztalatot tudnak mondani, hogy náluk hogy volt
2021. ápr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
70%
Nem, nem kell hamarább visszamenned dolgozni, papiron sem. Pláne, hogy az első munkanapodtól kezdve nem leszel védett és bármikor kirúghat. Ha június 3.-an jár le a gyes, akkor június 4--től kell munkába állnod. Ez azt jelenti, hogy pár hat szabadsággal fogsz kezdeni.
2021. ápr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Megint 4-es vagyok.

Akkor pontosítok, mert ez nem “nálunk így csinálják”, hanem munka törvénykönyve.


Tehát amikor kéred, hogy szüntessék meg a fizetés nélküli szabadságodat, akkor a megszûnéstôl számított 60 napon belül ki KELL adnia a munkáltatónak a napokat.


Az már szokás kérdése, hogy ezt az aktív munkába állád elôtt szokták. Tehát ha te nem így szeretnél, akkor van valamennyi mozgástered, de ha arra vonatkozott a kérdés, hogy át akarnak-e vágni ezzel, akkor nem.

És gyes mellett lehet mindezt.

2021. ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
90%

8-as írja jól, hiába pontozzátok le.


Ha megszûnik a fizetés nélküli szabadság, akkor 60 napja van a munkáltatónak, hogy kiadja a felgyülemlett szabadnapokat, és ezt általában kezdés elôtt szokták.


Szóval nem azt akarja a fônöke, hogy hamarabb menjen vissza dolgozni, csak kiszámolta, hogy ha június elején a kérdezô visszamenne dolgozni, akkor elôtte mikortól tudja kiadni neki a szabadnapokat.

2021. ápr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
80%
Na igen csak a kèrdezônek az nem mindegy valószínûleg, hogy màjustól kezdik a szabijàt kiadni neki vagy június 04.-tôl . Mert ha màjustól akkor annyival elöbb is kell kezdenie .
2021. ápr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!