Kaphatunk Gyed-et?

Figyelt kérdés

Sziasztok mivel én nem vagyok jogosult gyedre így azt a férjem igényelné. Le is adta a lapot a munkáltatónál 2 napja, sajnos ma közölték vele, hogy mennie kell. A főnök azt mondta még május 1-ig fizet utána.

Ez alatt a 2 hét alatt elbírálásra kerülne az ellátás folyósítása? Kinek mennyi idő múlva érkezett meg a határozat?


Köszönöm



2021. ápr. 16. 12:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazoknak a feltételeknek kell megfelelni, mint az anyának. A lényeg az, hogy támogatás igénylésekor kell biztosítva legyen és a többi feltétel is teljesüljön.

Mekkora a baba?


A munkáltató tb kifizetőhely?


Milyen szerződése van a férjednek, hogy nincs 30 nap felmondási idő? Ne hagyjátok magatokat. Ha a munkáltató mond fel, akkor a felmondási idő feléről fel kell mentenie a munkavállalót, a másik félre nem kell bemenni, de bér és jogviszony jár.

Érdemes lenne ennek utána nézni. Illetve lehetséges, hogy azért mondtak fel neki, mert kiderült, hogy van gyerek?

2021. ápr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat nem írtam részleteket.


10 hós a pici, visszamenőleg, novembertől igényelnénk.

Tudtak hogy van, de mivel csak március elsején kezdett így csak próbaidőn volt.

Sajnos nincs munka és kénytelen elkuldeni valakit. Mivel férjem csak most kezdett így ő rá esett a választás

2021. ápr. 16. 13:10
 3/16 anonim ***** válasza:
Meg van a férjednek az igényléstől visszafelé 2 évben 1 évnyi biztosított jogviszony?
2021. ápr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen.
2021. ápr. 16. 13:20
 5/16 anonim ***** válasza:
Bocs, hülyeséget írtam. Szóval a gyerek születésétől számított 2 évben kell nézni, hogy van-e 1 évnyi munkaviszony (nem muszáj foymatos).
2021. ápr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, meg van. 5 évet dolgozott az előző cégnél
2021. ápr. 16. 13:30
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem gond, ha igénylés után megszűnik a munkahelye.

Itt ami még buktató lehet, hogy a cég valóban befogadta-e az igénylést és elindította-e a folyamatot?


A másik, pedig, hogy te október óta kapsz gyest? Azt vissza kell majd fizetni.

2021. ápr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm erre voltam kíváncsi, hívtam az OEP-et de a hölgy nem állt a helyzet magaslatán.


Tehát ha a cég beküldi, onnantól számit elindítottnak, jól értem?


Nem kaptam. Van egy nagy lányunk, ő rá kaptam a gyest, meg akartuk várni még az lejar (most márc. 27-én) hogy ne kelljen lemondó nyilatkozat, a férjemnek igenyelni stb.

2021. ápr. 16. 13:57
 9/16 A kérdező kommentje:

Kaptam a két családi. Nagyra a gyest, ami most járt le 27-en.


És akkor most nyújtottk be a gyed iránti kérelmet

2021. ápr. 16. 13:58
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges volt eddig várni, mert ha októbertől megadják a gyed-et a férjednek, akkor a nagy gyerek utáni ellátás sem lehet a te neveden, mert egy családban csak az egyik szülő kaphat ellátást, nem egyik gyerekre az egyik, másikra a másik.

Tehát ha a férjed megkapja a gyed-et, akkor októbertől vissza kell fizetni a gyest a nagyra, és a férjednek kell azt is megigenyelni, azt meg csak 2 hónapra lehet visszamenőleg.

Illetve akkor ugye jogszerűen nem járt volna neked a gyes és ha nem jár, akkor nem vagy tb biztosított, tehát fizetni kellene magad után a havi 8000 tb-t.

Remélem az igénylésre a másik gyerek után járó gyes fel lett tüntetve.


Jó nagy galiba. Én egy tb szakértőt megkeresnék a helyedben, hogy tiszta legyen a kép.

2021. ápr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!