Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ebben az esetben (garantált...

Ebben az esetben (garantált bérminimum), melyik alapján lesz elszámolva a csedem?

Figyelt kérdés

2019-ben született az első gyermekem, akivel jelenleg még gyeden vagyok, várandósan a másodikkal. 1 hónapja visszavettek aktív állományba, ezzel kaptam egy munkaszerződés módosítást is. Tehát a 2019-es béremet most írták át a jelenleg érvényes garantált bérminimumra. 6 napot vettem ki a korábban felgyűlt szabimból, és onnantól a szülésig (október) táppénzen vagyok. Ilyenkor mi alapján fogják számítani a csedemet? A 2019-es vagy az új bérem alapján?

Ugye, most már a bruttó fizetés 100%-át adják, de azért nem mindegy, melyik lesz a tényleges összeg.


2021. máj. 18. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg a magasabb bér alapján kapod az ellátást. De miért nem teszed fel a kérdést az Államkincstárnál? Biztos választ csak ők tudnak adni.
2021. máj. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van olyan az eb törvényben,hogy kedvezmény szabály. Ha a korábbi alapod kevesebb volt mint a mostani szerz. szerinti béred, akkor az új alapján fogod kapni. Ha az új a kevesebb, akkor a régi alapján.
2021. máj. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De akkor itt nem érvényes az, hogy a táppénz előtti 180 nap átlagából számolják?
2021. máj. 18. 20:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, de ha már odaírtam h melyik törvényben van benne, akkor már nyugodtan meg is nézhetted volna... 48. paragrafus környékén
2021. máj. 19. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2021. máj. 19. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!