Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Akkor én végig kell dolgozzam...

Akkor én végig kell dolgozzam a 9 hónapot?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy terhes vagyok és ugy döntöttünk hogy a férjem megy gyesre mert nagyobb a jövedelme,de én ülök itthon. A munkahelyem fizikailag és szellemileg se egy terhesnek való,de ha a férjem megy gyesre akkor én végig kell dolgozzak szülésig mert ő csak akkor kaphat pénzt miután én szültem?

2021. jún. 7. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Hogy mi? Max gyedre tud menni. Gyes az gyed után van vagy ha nem dolgoztál szülés előtt.

Először van a csed. Ez kb 6 hónap és csak az anya veheti igénybe. Aztán van a gyed. A férjed vehet munka mellett gyed extrát. Ez esetben te nem kapsz semmit és fizeted a tb-det.

Egyiknek sincs köze ahhoz, hogy végig dolgozol-e. Táppénzre mehetsz. Attól a munkaviszony megmarad

2021. jún. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ő nem mehet gyes-re a szülés napjától....


A GYED-t a szülés után 169.naptol tudja igényelni majd.


Addig mindenképpen te leszel gyed-n vagy ha jogosult vagy rá akkor csed-n


Ha a doki úgy ítéli meg, hogy nem dolgozhatsz, akkor majd elmesz tappenzre. Ha jogosult vagy rá.


Mióta dolgozol ott? Határozatlan a szerződés?


Az apa által igényelt gyedt- nem fogja majd befolyásolni a te Fizetésed, életútad...

2021. jún. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat akkor gyed legyen! Oktoberben lesz egy éve!
2021. jún. 7. 13:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tehát te dolgozol most? Ha igen de nem megfelelő a munkakör akkor menj táppénzre. A férjed helyetted nem mehet tp-re. A szülési szabadság az anyának jár. A 168 nap lejárta után te visszamehetsz dolgozni akár gyed extrával is de ha azt szeretnéd, hogy a férjed tegye akkor át kell neki adnod a gyedet és ő tud gyed extrával dolgozni...vagy otthon marad gyeden a gyerekkel te meg mész vissza dolgozni. Vagy mindketten mentek dolgozni és a gyerek megy bölcsibe. Gyest csak 2 éves kora után kapsz majd utána.
2021. jún. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Októberben lesz meg az 1 év munkád? Vagy mire írtad ezt az októberben lesz egy évét?
2021. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Fuu, itt nagy zavar van....

Ez sokmindentől függ. Pl mióta dolgozol (ahol dolgozol) mennyi munkaviszonyod van, mennyi megszakítással...


Ha férjed akarja a GYED-et igenybe venni, mert anyagilag jobban jöttök ki, az a gyerek fél éves korától lehetséges. Ez idő alatt neked ha megvan a jogviszonyod, fizetetlen szabin otthon csücsülhetsz, ha fizeted a tb-t magad után...


Abban az első fél évben pedig te vagy ahogy írod gyesen (kemény 26ezer ft-ért) vagy csed-en tudsz otthon maradni. A második akkor jár, ha megvan az igénylés pillanatában a 2év alatt 365nap munkaviszonyod, és be vagy jelentve.


Ha van munkaviszonyod, táppénzre is elmehetsz, nem kell a 9hónapot végig robotolni.

2021. jún. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Te figyelj, nagyon gáz a fogalmazásod. Sejtem mire gondolsz, de ezen még dolgozz, mert a gyerekedet sem fogod tudni megtanítani kifejezni magát ha neked így megy.

Egyébként a munkaviszonyod időtartamától függően mehetsz táppénzre, majd CSED-re ha jogosult vagy rá. Utána jön a GYED a gyermek fél éves korától egészen 2 éves koráig. 3 éves koráig pedig GYES jár, emellett már mehetsz dolgozni is akár teljes állásban.

Ha valamiért nincs munkaviszonyod, vagy csak kevés, akkor jön az a verzió, hogy táppénzt követően GYES-re mégy a gyermek fél éves koráig. Ekkor ezt lemondod és apuka mehet GYED extrára amellett hogy dolgozik. Ebben az esetben fizetned kell magad után a TB-t.

Ha megosztjátok az otthon létet, akkor is a gyerek fél éves korától lehet otthon vele az apuka, te meg mehetsz dolgozni.

2021. jún. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!