Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A 15% szja levonásból lehet...

A 15% szja levonásból lehet érvényesíteni a családi adókedvezményt CSED esetén?

Figyelt kérdés

Ezt valaki letudná írni, hogy pontosan mit jelent?:) egy kismamás csopiban olvastam, és mindenki helyeselt. Csak szimplán érdekelne, vagy az, hogy ezt hol tudom majd elintézni?

Első gyermek lesz, és valóban nem tudom értelmezni.

Én fogom egy összegben igényelni a családi adókedvezményt.

Ami mèg fontos lehet, az én fizetésem általában nettó 180ezer meg van, férjemè 450ezer.

Október végén születik a kicsi.


2021. aug. 6. 09:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
10000 Ft havonta a családi adókedvezmény az első gyerekre, 91 napos magzati kortól jár. A munkáltatódnál tudod igényelni, ahogy a csed-et is majd. Ha az egy összegben igénylést úgy érted, hogy egy évben egyszerre az egészet, akkor az adóbevallásnál tudod valahogy érvényesíteni, de ezt a részét nem ismerem a gyakorlatban.
2021. aug. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mármint 10000 Ft, ha fizetsz annyi adót amiből tudod érvényesíteni, de gondolom, hogy igen :)
2021. aug. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!