Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED határozott idejű szerződé...

CSED határozott idejű szerződés lejárta után hogyan lehet igényelni?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy 3-4 hónnappal a határozott idejű szerződésem után szülnék. Megvan a 2 év 365 nap bőven. Ilyenkor kiskapukánt működik, hogy egy cég felvesz erre a 3-4 hónapra ahol táppénzre megyek a szülésig? Melyik fizetés után kapom majd az CSED-et és Gyed-et? Mert ugye nem lehet korábbiból, de a visszaszámlálás (-3 hónap előtti 180 nap) még oda esik?

Ha az új helyről akkor gondolom az lenne jó ha valami jobb fizetéssel jelentetének be (bár tudom, hogy akkor több lesz a költségük is velem - járulék + tp 1/3).


2021. aug. 30. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Épeszű cég nem vállalja az ilyen csalásokra ugrik a NAV.
2021. aug. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyit tudsz tenni, hogy úgy jelentkezel be álláskeresési járadékra, hogy a szülés idejében még jogosult legyél rá.
2021. aug. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki így bejelent, akkor abból a fizudból számolják a csedet, korábbi munkaviszony ebben az esetben nem számít. Viszont ha rögtön táppénzre mész, akkor nincs miből számolni (táppénz nem lehet a csed alapja), így azt hiszem, ilyenkor a minimálbért veszik alapul. De ha megguglizod, hogy "csed összege", akkor megtalálod.

Ha álláskeresésire mész, akkor is minimálbérből számolnak, és akkor kiskapu se kell.

2021. aug. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Jogos mind. És ha megkérem a mostani céget, hogy hosszabbítson velem, de fizetés nélküli szabadságra megyek a szülésig?
2021. aug. 31. 11:11
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Dec.31én járt le a szerződésem. Március 8án szültem. Álláskeresésire mentem, nem egy nagy összeg de volt, hogy félre is tudtunk tenni a férjemmel még így is. A GYEDet ő veszi fel, mert így magadabb mintha az ÁJból számolnák. Ez a legtisztább szerintem
2021. szept. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!