Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezmény és SZJA...

Családi adókedvezmény és SZJA visszatérítés kizárja egymást?

Figyelt kérdés
Év közben nem veszem igénybe a családi adókedvezményt, májusban szoktam adóbevalláskor kérni egyosszegben. Ha jövőre lesz SZJA visszatérítés akkor ez hogy lesz? Februárban megkapom azt, de akkor már a csaladi adókedvezményt májusban nem tudom visszaigényelni?
2021. szept. 29. 20:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A családi adókedvezményt a SZJA-ból vonják, így ha visszakapod a teljes SZJA-t, utána már nincs mit visszaigényelni.
2021. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondoltam köszönöm szépen.
2021. szept. 29. 20:32
 3/19 anonim ***** válasza:
53%

Nem egészen.

A családi adokedvezmennyel csökkentett szja jár vissza.

2021. szept. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Én is pont ma ahogy hallottam a híradóban hogy mostmár kb fix, hogy lesz, hogy most akkor ez hogy is lesz pontosan. Oké, kapsz februárban és akkor májusban nem. Ez inkább tűnik nekem ilyen előre hozott dolognak, mintsem fene nagy támogatásnak.
2021. szept. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
3-as, ha a családi adókedvezményt kapná vissza előbb, akkor járna csökkentett SZJA, de ha februárban visszakap mindent? Szerintem nem fogják 2 részre osztani, de lehet, hogy neked van igazad.
2021. szept. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Pont erről beszéltünk ma mi is itthon. Én úgy értelmeztem, de javítsatok ki, ha nem jó a gondolat, hogy visszajár fejenként max 800.000 Ft szja, de ha valaki mondjuk 1.000.000 Ft szja-t fizetett be az évben, abból lejön 1 gyerek után 120.000 Ft, tehát 880.000 Ft tényleges befizetett adója lesz

Abból még megmarad a max visszaigényelhető összeg, így összességében 920.000 Ft-ot kap. Ha viszont a tényleges befizetett összeg 800.000 alatti, akkor értelemszerűen annyit kap csak.

Jól gondolom?

2021. szept. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
6-os, én is pont így értelmezem. Viktor azt mondta, nem pénzosztás lesz, mindenki annyit kap vissza amennyit befizetett. Akkor így a logikus.
2021. szept. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Az adó kedvezményt lehet érvényesíteni a járulékokból is. Mondjuk akkor aki kérte év közben az az szja ból vonták, akik meg utolag igénylik vissza ők a járulékokból kaphat vissza. Így az bukta aki évközben igényelte a családi kedvezményt
2021. szept. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%
Azért megnézem én ezt a visszatérítést. Jogosultnak jár, automatikus lesz. Csak éppen fogalmuk nincs, ki jogosult csp-ra. Csak azt tudják, kinek folyósítják. Újabb eszetlenül bedobott ötlet.
2021. szept. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
34%
Az én férjemnek nemrég megszűnt a munkahelye így az sem világos, hogy ő az eddig befizetett adóját visszakapja-e. A csjk-t én veszem igénybe 1 gyerekre és jelenleg gyeden vagyok. 😑😑
2021. szept. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!