Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 10 hónapos korától is megigény...

10 hónapos korától is megigényelhető?

Figyelt kérdés
Sajnos nemrég tudtuk meg hogy van ilyen lehetőség. Visszamenőleg nem bajlódnánk vele. Megigényelhetjük mostantól is a gyedet? Eddig gyest kaptunk rá.
2021. okt. 3. 15:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Apa gyed :)
2021. okt. 3. 15:17
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyed extra a neve. Igen lehet. 6 honapos korától igényelhető. Gyes -rol le kell mondani előtte.
2021. okt. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezekszerint beírhatjuk a mostani dátumot is ha nem akarjuk visszamenőleg mert úgy hallottuk úgy nagyon hosszadalmas. Köszönöm szépen!
2021. okt. 3. 15:44
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, fél évre visszamenőleg lehet igényelni, tehát ha 10 hónapos a gyerek, akkor meg tudjátok igényelni az elmúlt kb 4 hónapot is.

(Bár nincs közöm hozzá, de miért nem tájékozódtál már a terhesség alatt a lehetőségekről? Simán lehet, hogy egyéb dolgokról is lemaradtál...)

2021. okt. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mostantól is, persze.
2021. okt. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Gyes megszüntető határozattal együtt lehet csak beadni az igénylést?
2021. okt. 3. 16:03
 7/10 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam mindenféleképpen meg kell várni a gyes megszüntető határozatot hogy beadhassuk a gyed igénylést?
2021. okt. 3. 16:10
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

én egy borítékban postáznám a te gyes lemondásodat és az apuka gyed igénylését.

illetve neked mostantól kell fizetni magad után a TBdet is

2021. okt. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem èrdemes lenne visszamenőleg is igènyelni, az 4 havi ellátás! Annyi csak a különbsèg, hogy a 4 havi gyest vissza kell fizetni, vagy levonatni majd a gyedből. Nem gondolom, hogy ez sokkal hosszabb folyamat lenne, viszont anyagilag nagy különbség.
2021. okt. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nálunk más a helyzet. Írtam neked kedves utolsó üzenetet.4 hónapra visszamenőleg lehet de gondolom 2 hónapra vissza már nem.
2021. okt. 4. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!