Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 91. napi várandósság megállapí...

91. napi várandósság megállapítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet már a kategória se jó, de hátha.

Szóval a családi adókedvezményhez a 91. napi várandósságot hogyan állapítják meg? A menzeszhez viszonyítják vagy az embrió/magzat méretéből kalkulálják?


2021. nov. 2. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó menzesz alapján. De már biztos kaptál legalább egy darab papírt amin feltüntették a terhesség korát.
2021. nov. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Nem a terhességi kor kell, hanem a magzati kor, ezért vélt fogantatástól kell számolni a 91. napot. Az elején még sok volt a hibás igazolás, ma már általában jól állítják ki, UM + 14 nap + 91 napról.
2021. nov. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség kettes. Utolsó menzesztől számolják, ahogy magát a terhességet is. A kiírt dátum is ahhoz köthető. Az hogy idővel hogy fejlődik a baba, az úgymond mindegy. Minden esetben az eredeti kalkulációt nézik, túlhordás esetén is.
2021. nov. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jó, majd ha téged ellenőrizlek, beszélgetünk a témáról.


Kedvezményezett eltartott

b) a magzat a várandósság időszakában (fogantatásának 91. napjától megszületéséig)


Nem az számít, te mit gondolsz, az irányadó az szja törvény. Magzati kort kell igazolni, pont. Amennyiben nem jó az igazolás, terhességi kort ír, hozzáadunk mi magunk két hetet, és bizony van, hogy emiatt visszafizetésre kötelezünk adózót, mert hóváltás történik.

2021. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Két gyerekem van, minden esetben amikor magam írtam az adóbevallásom, a terhességi kor alapján (menzesz alapján) számoltam és soha nem kellett visszafizetnem semmit. Minden esetben elfogadta a nav és utalt.
2021. nov. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

mert még nem ellenőriztünk, azért. Most már jóval többen vannak kijelölve, mint eddig, szóval akár bele is eshetsz.

És nem számolhatsz te magad, ugyanis az igazolást kell figyelembe venni. Ha azt mi hibásnak találjuk, és egyértelmű a hiba (pl az szerepel rajta, hogy terhessége 91. napját betöltötte), mi korrigálunk. Az igazolást minden esetben bekérjük.

2021. nov. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sose kértek igazolást. Munkáltató sem. 🤷🏽‍♀️

Akkor szerencsés vagyok. Mindenesetre hülyeségnek látom ezt a fogantatás ideje kérdést. Hacsak nem lombikról van szó, akkor követhetetlen hogy mikor fogant…. nekem sem félidőben van a peteérésem..

2021. nov. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

MAgzati kor kell, nekem terhességi volt rajta, könyvelő visszaadta, hogy javíttassam ki, mert a NAV nála volt, akivel visszafizettette.


És 7, nem a munkáltatónak kell az igazolás, hanem neked. Neked kell megőtizni, az igazolás megléte a kedvezmény feltétele. Ellenőrzéskor be kell tudni mutatni.

2021. nov. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!