Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Érdemes havi szinten kérelmezn...

Érdemes havi szinten kérelmezni a családi adókedvezményt Csed/GYEDre, ha aGYED enélkül is lesz 155 e körül(max határ közeli)?

Figyelt kérdés

Közelíti a maximum ki fizethető gyed összeget így, viszont ha havonta indítok el két gyerek esetén családi adókedvezmény visszaigenylest-ami 40 ezer kell legyen, akkor a kb 155+40 már 195 ami túllépi a maxot

Ilyenkor mi a teendő?

Érdemes évente adóbevallásnál visszaigényelni egyben visszamenőleg?


Olyat olvastam még, hogy :

Ha nem tudom igénybe venni a jogosult keretösszeget, mert alacsonyabb az adóalapba tartozó jövedelmem a kedvezmény keretösszegénél (pl. 360 000 forint a bruttó fizetésed, viszont a 3 gyerek esetén a kedvezmény keretösszege 660 000 forintot), akkor lehetőségem van arra, hogy járulékkedvezményként vegyem igénybe az adóalapot meghaladó rész 15%-át. Fontos, hogy ebbe a járulékalapba csak az egészségbiztosítás és a nyugdíjbiztosítás tartozik bele!


Egyrészt ez picit kínai másrészt 3 gyerekre van a példa és itt az a kérdés hogy ilyen esetben ez vmi külön kerelmezes kell legyen eljáráskor és ha igen arról hol hogy indítható ez el.


Én úgy értelmezem egyszerűbb ezt a Cs.-I adókedvezményt évente visszaigényelni a két gyerekre havi 40 ezret mint cécózni havonta ilyen külön kerelmekkel ha nem akarjuk h a max havi 160 körülin túl el ússzon az a pénz .



2021. nov. 10. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Csinálhatsz olyat is, hogy feltünteted, hogy 2 gyermeked van de csak 1-re szeretnéd érvényesíteni. Úgy 20.000 Ft többlet lenne, a másikra meg egy összegben igényelni adóbevalláskor. Vagy ha egyszerűbb (és nem hiányzik a pénz) akkor a kettőre adóbevalláskor. Vagy egyre te kéred, a másikra a férjed...vagy mind a kettőre ő.
2021. nov. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A max bruttó gyed 234 ezer, ebből közel 60 ezret vonnak, tehát tudod 2 gyerekre érvényesíteni a kedvezményt, akár havonta kéred, akár egyben.
2021. nov. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Ha 155 ezer nettó gyedet kapsz, akkor 207 ezer a bruttó, vagyis több, több, mint 50 ezret vonnak.
2021. nov. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy havonta vagy egy összegben veszed igénybe, mert az összeg ugyanannyi így is úgy is. Azt neked kell eldönteni, hogy havonta szeretnél magasabb összeget kapni, vagy jobb úgy ha egy összegben fizetik ki a teljes összeget.
2021. nov. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó

Nekem egyszerűen úgy jött le hogy a fizetésnél ez meg tok jó a 40+

Viszont csed gyed meghatározott max összegébe nem fér bele

De most esik le hogy nem a nettot kell nézzem hanem bruttobol induljak ki amiből 60 helyett 20at vonnának le ezentúl, igaz?

2021. nov. 10. 16:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Így van, mindig bruttóval kell számolni.
2021. nov. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Meg annyi jutott eszembe hogy gyes alatt ez hogy zajlik általában ugyanúgy hozzácsatolják a 26 ezer gyeshez a 40 e adókedvezményt és ennyi?

2021. nov. 21. 15:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Mivel gyesből nem vonnak szja-t, ezért nincs miből kérni az elengedést. Milyen pénzre akarnál igényt tartani, mikor nem is fizetsz adót? Ilyenkor apuka kéri az adókedvezményt.

Egyébként a max gyed bruttó 280 ezer januártól, így simán kérheted te az adókedvezményt belőle. A barátnőm eddig is igénybe vette, 31 napos hónapban 214 ezret kap 2 gyerekre. Gyerekkedvezmény nélkül ez 174 ezer, én ennyit kapok. Ez volt a max összeg. ( 30 napra 169 ezer. )

2022. jan. 31. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Gyed. Csed akart lenni

Ebben az esetben barátnőm külön kellett kérje ezt az adókedvezményt csed és gyed folyósítása alatt is és hogyan?

Most munkahelyemen igenyeltem a havi adókedvezményt de már táppénzen vagyok szülésig (ilyenkor hogy szoktak csinálni?)

2022. febr. 7. 10:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!