Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyire nehéz gyesen lenni?

Mennyire nehéz gyesen lenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy ha a kisebbik gyerek is betölti a a két évet gyesen leszek. Mennyire nehéz 2 gyereket fenntartani szimpla GYES + apa fizetéséből?

2021. nov. 11. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Függ az igényektől és apa fizetésétől. Lazac és kaviár nem fog menni, ha apa minimálbért keres.
2021. nov. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell tudni. Te tudod van-e hiteletek, mennyi a rezsi, mennyibe kerül a havi étkezésetek, mennyi ruhára, cipőre van szükségetek, milyen a saját életszínvonalatok. Írd össze mind és számold ki.
2021. nov. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem menne, vagy csak nagy lemondások árán. Ha csak a gyes+csp és a férjem fizuja lenne. Az kb. 450 ezer forint. Budapesten élünk, egyelőre még albérletben, ami rögtön el is viszi a pénz felét.

Emellett ugye más fizetni valóink is vannak, a nagyobbik versenyszerűen sportol, ami azért viszi a pénzt. Szinte semmink nem maradna, ha mindent kifizetünk.

De ugye nem mindegy ki hol él, milyen havi kiadásaik vannak.

2021. nov. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nyilván elsősorban az apa fizetésétől függ, mivel a GYES elég mondjuk a pelenkára. Meg persze nem mindegy hogy éltek, milyen igényeitek vannak, albiban vagytok-e a fővárosban, vagy falun örököltetek egy házat, kell-e autó, vagy nem, van-e helyben bölcsi/ovi/suli, vagy ingázni kell sokat jó pénzért, jó-e a Zala felvágott, vagy prosciutto cottot szerettek enni, nyaralnátok-e külföldön, vagy csak a nagymamához mentek, síeltek -e. Hát a végtelenségig lehetne sorolni.
2021. nov. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizony nagyban függ férjed fizetésétől is. Írd össze a kiadásaitokat (állandó), illetve a bevételt. Érdemes a bevétel bizonyos %-át félre tenni váratlan kiadások miatt (pld. autótok ha van és elromlik, betegség esetén gyógyszer stb.). Szerintem ha végül tudtok félre tenni valamennyit, akkor megoldható. Viszont most a gyerekesek majdnem mindent is kapnak, azt is számold bele. Pld. adóvisszatérítés. Azt érdemes félretenni mondjuk a GYES-es időszakra (persze rajtatok áll, de látszik a kérdésből, próbálsz felelősségteljesen előrelátni), aztán gondolom úgy is mész dolgozni.
2021. nov. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19%

"GYES elég mondjuk a pelenkára"


Hát, ha egy gyereknek 2 éves kora felett még havi 23 ezer forint értékben kell pelenka, ott komoly gondok vannak.

2021. nov. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha felmerül a kérdés, hogy mennyire lesz nehéz, akkor gondolom a férjed nem keresi halálra magát, mert ha lenne kb fél miliós fizuja, akkor nem "aggódnál". Szóval szerintem nehéz lesz így. Tapasztalatból mondom. Nálunk csak apukám dolgozott, anyám otthon volt és csak a 4 gyerekre járó családi pótlékból és apu fizujából éltünk. Volt, hogy nem tudott anyám bérletet venni nekünk, blicceltünk a buszon és rettegtem, nehogy jöjjön ellenőr. A hűtő mindig nagyon csórós volt, ha véletlenül megettük pl a sajtot, amit másnap apu vitt volna munkába akkor anyám balhézott, használt ruhákat hordtam, használt bugyim is volt...szóval nehéz volt. Én javaslom, ha van lehetőséged rá akkor keress munkát és próbálj dolgozni.
2021. nov. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is így terveztem de, sajnos nem mindegy, hogy 250 vagy 27 ezret kap az ember egy hónapban.

Meglennénk, de a férjem katás, és nem kiszámítható mikor mennyi van egy hóban.

2021. nov. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hülye kérdést.


Hát ha apa 200 nettót keres az nagyon nehéz, ha 1 milliót akkor teljesen jó.


Én nem maradtam 25ért otthon, a férjem 330e nettót keres amellé kevés a 25e, mert csak a lakáshitelünk 90e stb nem akartam kicentizve lenni.

2021. nov. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#6 a gyes nem 23e hanem nettó 25650Ft.


De amúgy igazad van, nekem is szemet szúrt. 7-10e forintnál többet sose költöttünk pelenkára /gyerek/hó. Sokszor annyit se, mert extra olcsón, kuponnal vettünk nagy tételben pelenkát.

2021. nov. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!