Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED alatt felmondani és...

GYED alatt felmondani és máshova menni dolgozni?

Figyelt kérdés

Gyed mellett szeretnék 4 órás munkát végezni, de ezt sajnos a munkáltatóm nem tudja biztosítani, ezért máshova mennék. Fel kell mondanom, és új munkahellyel szerződni, de akkor továbbra is ugyanúgy jár a gyed?

Mi ennek a menete, hova és mit kell lejelentenem?


2021. dec. 18. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Köteles biztosítani, ha kéred.
2021. dec. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az lehet, de ez egy kis családias cég 8 alkalmazottal, mindenkinek megvan a műszakja, a saját dolga. Szeretem a főnökömet, meg a kollégáimat, nem erőlködném be magam, ha tudom, hogy nincs szükség rám.

Van lehetőségem máshova menni, ahol hasznát veszik a munkámnak, ezért írtam ki a kérdést, hogy ez hogy működik

2021. dec. 18. 13:58
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Régebben úgy volt, nem tudom változott-e azóta, hogy a gyes lejártáig, azaz a gyerek 3 éves koráig, nem kellett felmondanod, hanem vállalhattál másik állást, határozott időre. És mikor letelik a gyes ,akkor kell dönteni.
2021. dec. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Felmondhatsz, de nem muszáj, elég bejelentened a munkáltatódnak, hogy új munkaviszonyt létesítesz (ez egyébként akkor is így van, ha nem vagy gyeden). A gyedet mindenképp kapod tovább, hiszen határozatod is van róla, hogy a gyerek 2 éves koráig jár.
2021. dec. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!