Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért nem kapom már a táppénzem?

Miért nem kapom már a táppénzem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

27 éves, 20 hetes kismama vagyok. Első babámat várom. 2021.December 15-től szülési táppénzen vagyok, veszélyeztetett terhesként. Dec. 31-el lejárt a munkaszerződésem, viszont meg lett hosszabbítva március 31-ig..

2 hetente leadom munkáltatómnak ( aki egyéni vállalkozó) a táppénzes papírom, viszont még se a decemberi táppénzem nem láttam se a januárit.. 1 hét múlva február, de még mindig semmi. Munkáltatómat hiába kérdezem, annyit mond, hogy ő normálisan leadja a papírokat, de ő többet nem tud tenni..

Nem tud semmiről semmit.

Kitől kapom a táppénzem és ki fogja nekem eljuttatni illetve mikor..???

2. kérdésem.

Ha március 31-én lejár a munkaszerződésem, akkor onnantól semmit nem fogok kapni? Se gyes, gyed semmi??

Június 15-re vagyok kiírva.

Semmiről semmit nem tudok kérlek benneteket világosítsatok fel. Köszönöm szépen.



2022. jan. 24. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Férjem igénybehelentését (ő egyéni vállalkozó) dec. 17-én adtam be, január 20-án utaltak. Volt csoporttársam ellátási ügyintéző, azt mondja, négyszer annyi foglalkoztatóit küldtek be nekik decemberben, mint egy normális hónapban, esélyük nem volt tartani a 8 napot.
2022. jan. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Ha bejelentkezel április 1-én a munkanélkülibe, akkor kapsz ellátást 3 honapig, amibe pont bele fog esni a szülés, tehát passzív alapon lesz CSED és GYED is. De ha akartok következő gyereket, azelőtt egy évig dolgoznod kell.

A táppénzt meg fogod kapni, de sok a késés most. Sok a covidos vagy csak beteg, aki karanténban van, nem dolgozik, táppénzen van.

2022. jan. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mióta van munkaviszonyod?
2022. jan. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2020.08.01 óta dolgozom náluk
2022. jan. 25. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!