Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van valami hátránya , ha gyed...

Van valami hátránya , ha gyed mellett elmegyek terhes táppénzre és így két keresetem lesz?

Figyelt kérdés

Kicsit bővebben : júniusban lesz 2 éves a fiam kapok rá Gyedet. Úgy néz ki sikerült várandósnak lennem újra. Sok embertől hallom , hogy ilyenkor egy napra állományba helyeztetik magukat és eljönnek táppénzre. Így gyed és táppénz bevételre is jogosultak.

De ehhez új szerződést adnak , az nem leveszi a számított alapokat? Mivel éjszakáztam nekem átlagot számoltak. Így merült fel bennem , ha visszamegyek nappalosba 1 napra is nem az lesz az alapja a jövőbeli táppenzemnek-gyedemnek amivel nem járok jól?


2022. jan. 25. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem

Nem számít..mert nem az alapján fognak számítani


Amúgy èn nem

Mentem vissza 1 napra sem szabira.

2022. jan. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Jelenleg még él a kedvezmèny szabály, így ha ugyanabba a jogviszonyba mész vissza a CSED GYED nem lehet kevesebb mint az első gyermekre. A táppénzben nem vagyok teljesen biztos de azt szerintem az alapbéredből számolják majd.
2022. jan. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én sem akarok csak úgy tudtam egyidejűleg kérvényezni kell az állományba helyezést es azzal egyidejűleg bejelenteni az új terhességet tp .papírral.
2022. jan. 25. 18:34
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor nekem lehet nem is éri meg , mert pótlékokkal -túlórával legalább 150.el többet vittem haza mint az alapom.

Hú de nem tudom , kitől lehet ebben a témában szakirányú segítséget kérni akar pénzért is?

2022. jan. 25. 18:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy ha ne adj isten elmegy a baba ( nem tudom hányadik hétben jársz) és visszamentél állományba, akkor el is bocsáthatnak.
2022. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Meg csak most teszteltem pozitívat , tehát most gondolkozunk a további teendőkön.
2022. jan. 25. 18:45
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Tb tanácsadótól kérhetsz segítséget pénzért többnyire, de legalább mindenre korrektül válaszol, vagy a TB-kisokos kismamáknak facebook csoport is jó kiindulás lehet, ott sok feltöltött, egyszerű nyelven leírt segítő fájl is van.
2022. jan. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a megyei Egészségbiztosítónál kértem tanácsot,és el is mondták,hogy mit csináljak,mit mikor,segítőkészek voltak,és mai napig ha kérdésem van,bátran fel is hivom őket

8 héttől vagyok táppénzen,májusban szülök,decemberben volt 2 éves a kislányom

2022. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!