Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kismamaként elbocsáthatnak a...

Kismamaként elbocsáthatnak a munkahelyemről? Csed jár táppénz igénybevétele esetén ha mondjuk 4-5 hónapos terhesen az orvos nem enged tovább dolgozni hanem táppénzbe vesz?

Figyelt kérdés

Addig nem szándékozom bejelenteni meg nem látszik,illetve ha már nem bírom és ki ír az orvos táppénzre attól még szülés után jár a csed a gyermek féléves koráig? (Megvan az adott munkaviszonyban töltött időm)

Illetve nekem nem magas a bejelentett bérem arra gondoltunk hogy én maradok otthon a kis babával,de a párom igényli majd a gyedet,ebben az esetben meg marad a munkahelye ahol jelenleg is van és ugyanúgy kapja a fizetését mint esdig vagy ez hogy működik? Elég részletes kérdés lett.



2022. jan. 26. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem bocsájthtnak el csak mulasztasért stb tehát ami azonnali felmondással járna, vagy létszámleépítéssel.


Nyugodtan be is jelenthetnéd amúgy, de nem kell.


Ha viszont a gyedet a párod veszi igénybe akkor nem biztos h maradhatsz fizetés nélküli szabin, hanem gel kell mondanod, fizetned kell a tb járulékot ( ha maradhatsz fiz. Nélkülin akkor is) vagy visszamész dolgozni,


Másrészt akkor, ha szeretnétek további gyereket, akkor vissza kell menned köztük 1 évre, de legalább 180 napra dolgozni, mert nem lesz meg a jogviszonyod.

2022. jan. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Attól kezdve, hogy terhes vagy - akár azelött,hogy az orvos megállapította - védett vagy, azaz nem küldhetnek el, akkor sem, ha nem szóltál elötte senkinek. (Kivéve a fegyelmi, de az egész más téma)

Szóval teljesen fölösleges titkolni, semmivel sem leszel rosszabb helyzetben, mintha idöben szólnál (ez a becsületesebb), hogy tudjanak a helyedre keresni valakit, mire kiesel a munkából.

2022. jan. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem bocsáthatnak el, csak ha valami durva vétséget követsz el. Igen, jár a csed táppénz után is. Igen, a férjed kaphatja a gyed extrát a fizetése mellett, nyilvàn úgy, hogy ez idő alatt dolgozik is.
2022. jan. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azért nem szeretném

Meg mondani mert nem a legkorrektebb cég ahol dolgozom.Minimálbérre vagyok bejelentve a párom bruttó 430 körül van a bérre sokkal jobban járunk igyis ha magam után kell fizetnem a járulékot a tb-t az nem jelent gondot visszamegyek majd dolgozni egyenlőre nem szeretnek kivetkezo babát visszamegyek dolgozni csak másik munkahelyre szeretnèk majd. Köszönöm a válaszokat akkor a párom biztos megkapja a fizetést meg a gyedet hiába én vagyok otthon?

2022. jan. 26. 19:38
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha a férjed igényli a gyedet munka mellett, akkor kapja tovább a fizetését is, hiszen dolgozni fog.

De attól, hogy nem korrekt cég, terhesen nem rúghatnak ki.

2022. jan. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm a segítséget! Egyelőre várok a bejelentéssel így nyugodtabban tudok dolgozni itt mindenki foglalkozik mindenkivel megy a pletyka a rosszindulat és magamat és a babát is szeretném óvni egyelőre ezektől a stressz helyzetekről és majd bejelentem ha már késznek érzem magamat rá

Köszönöm a segítséget

Első kisbaba o lesz férjemmel és még nem tudjuk mi hogyan működik

2022. jan. 26. 19:59
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyi, a csed nem egész fél év. 168nap.

De a többiek jól írták.

Nem rúghat ki, illetve férjedet sem befolyásolja a gyed, ugyan úgy dolgozhat, te pedig fizeted a tb-t.

2022. jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek :)
2022. jan. 27. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!