Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szja visszatértìtésről kaptam...

Szja visszatértìtésről kaptam levelet?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Ma kaptam egy levelet mi szerint 187ezer volt 2021ben az adóm.

Csed kezdette 2021.08.09

Csed vége 2021.11.30

Igaziból ennyi van a papíron. De ezt nem értem. 08.09-en született a kisfiam a csed így ténylegesen onnantól jár de nem novemberben járt le hanem most január 24.-én

Illetve május végétől, augusztusig bejelentett munkahelyen dolgoztam.

Így abszolút nem értem most ezt a levelet amit kaptam...

Elírás lenne vagy járjak ennek utána? Nem igazán értem


2022. febr. 3. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Nem az SZJA visszatérítésről kaptál levelet. Hanem az adóbevalláshoz ha könyvelővel csináltatod. A többiről a munkahelyed ad igazolást.

Ennek SEMMI de SEMMI köze az SZJA visszatérítéshez, azon kívül hogy látod mennyi adót fizettél azokból a juttatásokból amit a MÁK utalt.

Gondolkodni kellene basszus. 🤦🏻‍♀️🤷‍♀️

2022. febr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tavaly kifizetve csak ez az időszak volt, a decemberre járót már idén kaptad meg, azé nem jár vissza.

ez nem bér, ott a január 10-ig kifizetett előző évi jövedelemnek számít. Pénzbeli ellátásnál az a 2021-es jövedelem, amit 2021-ben ki is fizettek. Jó a papírod.

2022. febr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Előző vagyok.

Kukkantsd meg a levelet…. Úgy kezdődik:


Igazolás


A 2021. Évi adóbevalláshoz felhasználható igazolás a Magyar államkincstár által…. Blablabla

2022. febr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagyis első, más is kommentelt közben. ☺️
2022. febr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Egyre inkább az az érzésem, hogy tudományos fokozat kell ezeknek a papíroknak az értelmezéséhez.
2022. febr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

Miért kellene? Oda van írva feketén fehéren, hogy mi az a levél amit kapott, lásd 3. komment.

Sajnálatos ha érettségivel vagy szakmunkás bizonyítvánnyal rendelkező ember nem bírja értelmezni. Szomorú az, hogy gyereket is nevel. 🤷‍♀️

2022. febr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Elnézést hogy nem értelmeztem jól a levelet és ahelyett hogy csak gyorsan át futottam , inkább olvastam volna el 3xor , megkímélve itt mindenkit ezzel az értelmetlen kérdéssel ,ami ékes bizonyítéka annak,hogy egy idióta vagyok aki még gyereket is nevel.

Ne haragudjatok.

A segítő kommenteket pedig köszönöm.

2022. febr. 3. 13:25
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
El se olvastad rendesen, de egyből hőbörögsz. Páran a GYED emelés miatt is ezt csinálták, ahelyett, hogy belegondoltak volna vagy utána számolnak. 🤦‍♀️
2022. febr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
Rendben, bocsánatkérés elfogadva. Legalább belátó vagy 🤷‍♀️
2022. febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!